BM w Wiśle 2015 08

Bike Maraton w Wiśle 2015: Dobry start ZVL Kreidler Sportiva

W tegorocznym wyścigu z cyklu Bike Maraton w Wiśle, który odbył się 13 czerwca br., na dystansie Mega 2. miejsce zajął Mateusz Zoń. Dobre starty zaliczyli także pozostali kolarze ZVL Kreidler Sportiva.

Na średnim dystansie (Mega – 41 km) wygrał (kat. OPEN) Rafał Adamczyk (IM-Motion Kross Team) z czasem 2:19:46. Drugie miejsce zdobył Mateusz Zoń z ZVL Kreidler Sportiva (2:24:22), a za nim znalazł się Michał Cąpała (MTB Team RMF FM). W tej kategorii pozostali kolarze Kreidlera zajęli następujące miejsca: Jarosław Zieliński (21.), Ireneusz Miśkowiec (36.), Roman Frankiewicz (63.) Tomasz Kostecki (77.) oraz Krzysztof Kurpis (223.). Jednocześnie kolarze zespołu ZVL byli wysoko w swoich kategoriach wiekowych – np. Jarosław Zieliński był 1. w kategorii M4.

Na dystansie Mini wystartował natomiast Krzysztof Kuczyński, który zajął ostatecznie 15. miejsce (kat. OPEN).

Klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej kolarze ZVL Kreidler Sportiva zajmują bardzo wysokie miejsca w swoich kategoriach. Na dystansie Mega w kategorii M2 1. miejsce należy do Mateusza Zonia, a w kategorii M4 na 1. pozycji znajduje się Jarosław Zieliński. W tej samej kategorii dobre (4.) miejsce zajmuje obecnie Roman Frankiewicz.

Konkurs „Tuż przed elektrykiem”

Podczas maratonu w Wiśle zorganizowano kolejną edycję konkursu „Tuż przed elektrykiem”. Na dystansie Mega reprezentant marki Kreidler, który startował na górskim rowerze elektrycznym Kreidler Las Vegas 2.0, zajął 52. miejsce. Kolarz będący na miejscu wyższym o jedną pozycję otrzymał w ramach uznania nagrodę w postaci wysokiej jakości uchwytu do przewozu roweru na dachu samochodu, ufundowanego przez polską firmę Taurus.