Cyklokarpaty 2014 - Paweł Chochołek 01

Black Tusk dwa razy na podium Cyklokarpat 2014

Startujący na rowerze marki Kreidler (model Black Tusk) Paweł Chochołek zajął miejsca na podium w dwóch ostatnich wyścigach organizowanych w ramach serii Cyklokarpaty 2014. W Wojniczu zdobył 2. miejsce w kategorii MM1, a tydzień później – w Komańczy – 1. miejsce w kategorii HM2.

Wyścig w Wojniczu (woj. małopolskie), który odbył się 27 lipca br., zawodnik KCP Elzat Regamet Bieniasz Bike Team ukończył na 2. pozycji (kat. MM1, dystans MEGA).

Tak swój przejazd opisuje Paweł Chochołek:

Cyklokarpaty w Wojniczu to mój pierwszy start po kontuzji. Miałem miesiąc przerwy od roweru i trenuje nieco ponad dwa tygodnie, dlatego z wyniku jestem zadowolony. Na podjazdach czuję się dobrze, ale niestety mam mały uraz i nie mogę się przełamać na zjazdach. Czeka mnie dużo wyzwań. Mam jednak nadzieję, że z czasem wszystko wróci do normalności”.

Tydzień później (2 sierpnia br.) Paweł Chochołek wystartował w Komańczy (woj. podkarpackie), gdzie zajął 1. miejsce w kat. OPEN (dystans HOBBY). Niestety, z powodów zdrowotnych kolarz nie mógł pojechać na dłuższym dystansie.

Reprezentant juniorskiej kadry Polski w kolarstwie górskim liczy, że pod koniec sezonu uda mu się dobrze zaprezentować również w kolejnych wyścigach:

Wyścig w Komańczy to już mój drugi start po wypadku. Tym razem ból w kręgosłupie wykluczył mnie z wyścigu na dystansie MEGA, dlatego spróbowałem swoich sił na krótszym z dystansów. Większość wyścigu przejechałem z bardzo obiecującym zawodnikiem Kubą Cierniakiem, aczkolwiek pod koniec udało mi się uciec i tak dojechałem na metę na pierwszym miejscu OPEN. Z dnia na dzień forma rośnie i mam nadzieję na kilka dobrych startów w końcowej fazie sezonu”.