Artur Olszak, Ania Sadowska i Remigiusz Ciupek - Cyklokarpaty w Kluszkowcach 2016 (fot. M. Sadowski, expressem.pl) 2

Cyklokarpaty w Kluszkowcach – Mateusz Zoń na podium

W niedzielę (15 maja br.) w Kluszkowcach odbył się kolejny wyścig z serii Cyklokarpaty. Wystartował w nim m.in. Mateusz Zoń z zespołu Taurus Kreidler MTB Team, który zajął 2. miejsce na dystansie Mega. Na trudnej trasie swych sił próbowali też zawodnicy Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team.

Kolarz Taurus Kreidler MTB Team zajął 2. pozycję na liczącym 53 km dystansie Mega. Wygrał Karol Rożek (AGH Cycling Team), a na podium znalazł się jeszcze niezrzeszony Sławomir Dziwisz.

Była to prawdziwa górska trasa, taka jaką kiedyś robił Grzegorz Golonko na swoich maratonach. Na trasie było wszystko, począwszy od podjazdów o różnym nachyleniu, po konkretne podjazdy w terenie – zarówno te siłowe, jak i techniczne. Kończąc na zjazdach, które chyba mnie najbardziej zaskoczyły, brawo dla organizatora za odwagę! Tak trzymać, bo takich maratonów brakuje, a idąc na łatwiznę nie podniesiemy swoich poziomów sportowych” – mówi Mateusz Zoń.

Jak zaznacza kolarz, już dawno nie było mu dane zmierzyć się z tak ciężką trasą, a sam wyścig pokazał, że jego forma powoli rośnie.

Starty zawodników Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team

W Kluszkowcach startowali również kolarze Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team. Mocne i sztywne podjazdy oraz spartańskie warunki na trasie mocno dały w kość wszystkim uczestnikom zawodów. Z przyczyn technicznych na 20 km wycofać musiał się Tomasz Wojtaszewki, a na 43 km Marcin Cholewa.

Na 40 km Remigiusz Ciupek, jadąc w kilkuosobowej grupie, pomylił trasę i stracił tym samym około 5-6 minut. Mimo mocnego tempa, nie udało mu się już tego odrobić. Bardzo dobrze zaprezentował się natomiast Artur Olszak, który wykorzystał swoją formę i od samego początku jechał mocno i rozważnie. Kolarz był najlepszym zawodnikiem zespołu – zajął 53. miejsce w kategorii OPEN oraz 23. w swojej kategorii wiekowej.