Mistrzostwa Niemiec w kolarstwie przełajowym 2016 01

Kolarstwo przełajowe – Markus Bauer 5. w mistrzostwach Niemiec

Markus Bauer wywalczył 5. miejsce w tegorocznych mistrzostwach Niemiec w kolarstwie przełajowym. Dla kolarza startującego na co dzień w drużynie Kreidler Werksteam był to pierwszy start w przełajowym wyścigu o takiej randze.

Zawody odbyły się 10 stycznia br. w miejscowości Vechta. Wśród mężczyzn wygrał z wyraźną przewagą Philipp Walsleben. Na podium znaleźli się też Sascha Weber oraz Marcel Meisen. Kolejne dwa miejsca zajęli Michael Schweizer i Markus Bauer. Zawodnik Kreidlera stracił do zwycięzcy 2 minuty i 41 sekund.

Dla reprezentanta fabrycznego zespołu Kreidlera to największy w karierze sukces odniesiony w kolarstwie przełajowym. Tak wysoka lokata Bauera okazała się sporym zaskoczeniem, szczególnie że kolarz ten nie ma dużego doświadczenia w zawodach typu CX.

Jestem bardzo szczęśliwy z mojego 5. miejsca, którego nie oczekiwałem” – powiedział po wyścigu Markus Bauer.

W wyścigu udział wziął również inny kolarz zespołu Kreidler Werksteam – Tom Ettlich, który zajął ostatecznie 23. miejsce. Dla Bauera i Ettlicha start ten był częścią przygotowań do dalszej części sezonu, gdzie główną rolę odgrywać będą już zawody w kolarstwie górskim, w tym przede wszystkim maratony i cross-country (XC).

Wysokie miejsce Bauera w przełajowych mistrzostwach Niemiec to również pierwszy tak dobry wynik osiągnięty na rowerze przełajowym Kreidler Cross Carbon 28” Team Edition. Więcej informacji nt. tego modelu, pierwszego w historii marki Kreidler roweru CX, można znaleźć tutaj.