Medal za wygraną w II etapie Beskidy MTB Trophy 2016 (fot. Katarzyna Serafin) FB

Kolejny etap Beskidy MTB Trophy dla Rafała Nogowczyka

Rafał Nogowczyk z zespołu Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team wygrał II etap tegorocznego cyklu Beskidy MTB Trophy. Zorganizowany w piątek (27 maja br.) wyścig na dystansie Mega (67 km) przebiegał podobnie do startu z poprzedniego dnia. Podium obsadzili ci sami zawodnicy, a Rafał Nogowczyk zwyciężył z przewagą 30 sekund.

Dzisiaj było ciężko, ale w sumie spodziewałem się tego. Najdłuższy etap tegorocznej edycji i – podobnie jak w ubiegłym roku – dopadła mnie bomba. Ale po kolei, start jak zwykle pojechałem spokojnie swoim tempem – wiedząc, że wszelkie ucieczki skasuję na zjazdach. Na dwudziestym kilometrze postanowiłem zaatakować (oczywiście na zjeździe) i od tego czasu samotnie podążałem w kierunku mety. Na podjeździe pod Redykalny jechałem dość zachowawczo, pozwalając zbliżyć się Dominikowi na kilkadziesiąt sekund, ale na zjeździe znów mocno powiększyłem przewagę. Niestety, popełniłem szkolny błąd na jednym z zakrętów i trochę się poobijałem. Bolało, a do mety zostało jeszcze trochę kilometrów. Do tego dopadła mnie bomba i podjazd pod Tyniok przejechałem bardziej siłą woli niż nóg” – relacjonuje Rafał Nogowczyk.

Jak wskazuje kolarz, kolejny etapBeskidy MTB Trophy będzie najprawdopodobniej znów wypełniony walką. Sprawa zwycięstwa w całym wyścigu nie jest jeszcze – pomimo dwóch zwycięskich etapów – przesądzona.

Wypracowanej przewagi wystarczyło na 1. miejsce, szkoda tylko, że z kilku minut zostało jedynie kilkanaście sekund. Po dwóch etapach mam około 40 sekund przewagi w generalce. Na wyścigu takim jak Trophy to tyle co nic, więc jutro znów będzie ostra walka!” – dodaje kolarz Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team.