Kreidler Werksteam MŚM 2015 01

Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB – Markus Bauer w czołówce

W ostatni weekend we włoskim Selva Val Gardena odbyły się Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB. W niemieckiej kadrze wystartowało trzech kolarzy fabrycznego zespołu Kreidlera. Najlepiej z nich na dystansie 87 km poradził sobie Markus Bauer, który skończył maraton na 18. miejscu.

Podczas sobotniego (27 czerwca br.) maratonu kolarze musieli zmierzyć się nie tylko z ciężkim terenem, ale i poważnymi przewyższeniami (na poziomie 4700 m).

Z kolarzy Kreidlera znakomicie pojechał Markus Bauer – z czasem 4:43:02 zajął 18. pozycję. Do zwycięzcy stracił 19 minut. Teraz Bauer przygotowuje się intensywnie do startu w Lenzerheide (Puchar Świata UCI w cross-country).

W kadrze Niemiec startowali też inni kolarze fabrycznego zespołu Kreidlera – doświadczony Torsten Marx (57. miejsce) oraz debiutujący w zawodach tej rangi Christopher Platt (113. miejsce). Wszyscy zawodnicy Kreidlera jechali na karbonowych rowerach górskich Kreidler Stud 29er Carbon Team Editon.

Zwyciężył Alban Lakata (Austria), który wyprzedził Christopha Sausera (Szwajcaria) i Leona Hectora Leonardo Paeza (Kolumbia). Najlepszy z Polaków – Wojciech Halejak – był 45.

Wśród pań najlepsza była Gunn Rita Dahle-Flesjaa (Norwegia). Na podium znalazły się też Annika Langvad (Dania) oraz Sabine Spitz (Niemcy). Wśród Polek najlepsze miejsce (12.) zajęła Michalina Ziółkowska.