Tomasz Dygacz - Puchar Szlaku Solnego w Spytkowicach 2016 (fot. archiwum prywatne) FB

Taurus Kreidler MTB Team wygrywa w Sosnowcu i Spytkowicach

W trakcie ostatniego weekendu odbyły się wyścigi w Sosnowcu (Bike Atelier XC) oraz Spytkowicach (Puchar Szlaku Solnego). Oba wygrał Tomasz Dygacz z Taurus Kreidler MTB Team.

W sobotę (28 maja br.) w Sosnowcu zorganizowano pierwszą edycję wyścigu Bike Atelier XC. Startujący mieli do pokonania 5 okrążeń o długości 3,2 km – runda obfitowała w liczne zjazdy i podjazdy, a sam wyścig charakteryzował się dużą intensywnością. Zawodnik Taurus Kreidler MTB Team wygrał z przewagą aż 22 sekund. Pozostałe miejsca na podium zajęli Piotr Krawczyk (Real 64-sto) oraz Robert Skrobol (Tomazi Bike Jastrzębie Zdrój).

Wyścig w Sosnowcu poszedł po mojej myśli. Od startu pojechałem mocno i już na pierwszej rundzie udało mi się zrobić kilkusekundową przewagę nad resztą stawki. Dalsza rozsądna jazda pozwoliła mi dowieść zwycięstwo do mety. Wyścig był dość krótki i trwał 45 minut – szczerze powiedziawszy, miałem mały niedosyt ścigania” – relacjonuje Tomasz Dygacz.

Dzień później (29 maja br.) w Spytkowicach odbył się natomiast inauguracyjny wyścig tegorocznego Pucharu Szlaku Solnego. Także w tym przypadku Tomasz Dygacz okazał się bezkonkurencyjny. Na podium znaleźli się też Wiktor Hudyka (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) i Adrian Siarka (GKS Raba Wyżna-Podsarnie).

Trasa była ciężka, a prażące słońce tylko zwiększało poziom trudności. Start był spokojny ze względu na respekt do trasy, mimo to po pierwszej rundzie zostałem sam z trójką kolegów. Gdy na przedostatnim okrążeniu nadarzyła się okazja, postanowiłem zaatakować. Opłaciło się – na metę przyjechałem jako pierwszy” – dodaje kolarz Taurus Kreidler MTB Team.