www MRLT w Krokowej 2016 03 (fot. maratonylangteam.pl Szymon Gruchalski)

Tomasz Dygacz blisko podium w Krokowej

W ostatnią sobotę (30 lipca br.) odbył się kolejny wyścig z cyklu Maratony Rowerowe Lang Team. W Krokowej wystartowało w sumie ok. 800 osób, a wśród nich także Tomasz Dygacz, kolarz Taurus Kreidler MTB Team. Na dystansie Medio zajął wysokie (5.) miejsce.

Licząca 58 km trasa Medio obejmowała dwie rundy i – ze względu na specyfikę Pomorza – była stosunkowo płaska i szybka. Na podium uplasowali się Michał Górniak (Duda-Cars TP-Link Rybczyński-Bikes), Tomasz Repiński (EDF Trek Gdynia) oraz Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Na 5. miejscu wyścig zakończył Tomasz Dygacz z Taurus Kreidler MTB Team.

Po krótkim asfaltowym dojeździe do rundy rozpoczęło się prawdziwe ściganie. Na pierwszym podjeździe odskoczyło dwóch zawodników – Bartek Kołodziejczyk oraz Michał Górniak. Moja dyspozycja nie pozwoliła utrzymać im koła. Całą rundę zgodnie współpracując, staraliśmy sie dogonić ucieczkę, niestety bezskutecznie. Na drugim okrążeniu w tym samym miejscu odskoczył Tomasz Repiński, a mi pozostała walka o dobry wynik do klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zająłem 5. miejsce. Po ostatnich dwóch pechowych startach taki wynik też mnie cieszy. Kolejny start w Obiszowie już w najbliższą niedzielę” – powiedział po wyścigu Tomasz Dygacz.