Zobacz video – jak działa elektryczne wspomaganie?

Rowery są tylko wspomagane elektrycznie

Rowery elektryczne (zwane również e-rowerami) to nic innego, jak rowery otrzymujące dodatkowe wspomaganie podczas pedałowania – do ok. 25 km/h lub 45 km/h.

E-rower ze wspomaganiem do 25 km/h jest traktowany jak zwykły rower, więc nie wymaga rejestracji lub ubezpieczenia. Oznacza to również, że prawo jazdy nie jest konieczne, by móc używać e-roweru i swobodnie poruszać się nim po ścieżkach rowerowych.

Inaczej sprawa wygląda z rowerami ze wspomaganiem do prędkości 45 km/h, których silnik jest mocniejszy i pozwala użytkownikowi rozwinąć wyraźnie większą prędkość. W tym przypadku wymagane jest prawo jazdy na motorower lub prawo jazdy wyższej kategorii. Takie rowery elektryczne muszą posiadać ważne ubezpieczenie oraz zamontowane lusterko z lewej strony kierownicy.

Rowery z napędem hybrydowym

Zamontowany silnik z systemem firmy Bosch ułatwia pedałowanie i sprawia, że jazda na e-rowerze to czysta przyjemność. Należy przy tym pamiętać, że system ten ma na celu jedynie wspomaganie pedałowania, a nie jego całkowite zastąpienie.

System Boscha ma 5 różnych poziomów wspomagania – eco, tour, sport, turbo i off. Tryby te łatwo dopasować do swoich wymagań, a przełączanie ich jest bardzo proste w każdym momencie jazdy. Litowa bateria (36 V) nawet po 500 pełnych cyklach ładowań wciąż zachowuje 80% swojej wydajności. Dzięki temu możemy podróżować bez limitów i ograniczeń.

System składający się z bezszczotkowego silnika, akumulatora oraz wyświetlacza LCD z łatwością będzie pchał nas do przodu. Bezszczotkowy silnik (250 W) zlokalizowany jest w przedniej piaście – to potężna maszyna, która nie wymaga konserwacji.

Rowery elektryczne na co dzień

Poczuj wolność i doświadcz niewiarygodnej mobilności z e-rowerami marki Kreidler.

Omiń korki, zrób sobie relaksującą przejażdżkę po przedmieściach lub wybierz się na przygodę do lasu. Godziny szczytu, ostre wzniesienia czy przeciwne wiatry – wszystko to traci na znaczeniu.

Coraz więcej ludzi przekonuje się do idei rowerów elektrycznych. Stają się one atrakcyjniejsze z każdym dniem – zwłaszcza w czasach, kiedy ludzie zaczynają być wyczuleni na kwestię ochrony środowiska, w obliczu takich zjawisk jak globalne ocieplenie. Warto zauważyć, że dzięki e-rowerom nie tylko oszczędzasz paliwo, ale również zmniejszasz emisję CO2. Pamiętaj, że teraz już zawsze możesz jeździć skrótami i już nigdy nie będziesz musiał szukać miejsca na parkingu.