Historia Kreidler

Kilka faktów, o których warto wiedzieć

1888 to rok narodzin historii naszego sukcesu i zarazem data, która przywraca wiele wspomnień. Już od ponad 100 lat Kreidler jest kojarzony z markowymi produktami. Firma – założona w 1888 roku w Kornwestheim – początkowo była znana głównie z motorowerów i motocykli. Na pewno znasz kogoś, w wieku ok. 40 lat, komu oczy się świecą, gdy myśli o swojej młodości i starym dobrym Kreidler-Florett?

Tradycja na nowych ścieżkach

Po niespełna wieku od założenia firmy i wielu sukcesach na rynku przy produkcji popularnych modeli motorów przyszedł czas na zmianę. W nowej lokalizacji Rheda-Wiedenbrück Kreidler wystartował z nową linią produktów – rowerami. Marka Kreidler, która cieszyła się zaufaniem i szacunkiem klientów, miała być również kojarzona z nowym asortymentem. Pomysł był adekwatny do koncepcji tworzenia rowerów wyjątkowej jakości w nowoczesnej oprawie, które podbiją niemiecki rynek rowerowy.

Proces od mglistej wizji do wdrożenia stał się możliwy dzięki doskonałemu wizerunkowi marki Kreidler, którą z powodzeniem udało się zaimplementować w działce rowerowej. Nowy asortyment został przyjęty i oceniony bardzo dobrze przez rowerzystów. Po dziewięciu latach wznowiono również produkcję motorów, wychodząc z założenia, że doskonałe modele Florett i Mustang nie powinny zostać zapomniane. Wyposażone w nowoczesne zdobycze technologii oraz designu, podążając za najnowszymi trendami, miały odzyskać należne im miejsce na rynku.

W roku 2000 produkcja została przeniesiona do nowej siedziby, zlokalizowanej w Oldeburgu (Dolna Saksona). Był to ważny krok, który pozwolił na wzrost kompetencji i efektywną produkcję. Dzięki temu uzyskano dodatkową korzyść dla klientów – atrakcyjną cenę.

2005 – marka podbija Niemcy i Europę

W Kreidlerze patrzymy nie tylko na bogatą przeszłość, ale spoglądamy również na to, co przyniesie przyszłość. Dzięki swoim wyspecjalizowanym produktom marka Kreidler stała się niezastąpiona na niemieckim rynku rowerowym. Nazwa Kreidler stała się synonimem bezpieczeństwa i jakości. Teraz Kreidler jest znany nie tylko ze swoich motorów i motorowerów, ale także z niezawodnej i szerokiej oferty w segmencie rowerów.

Jesteśmy dumni, że możemy wam zaprezentować naszą tegoroczną kolekcję. A tych, którzy wciąż wspominają starego dobrego Mustanga albo Floretta, zachęcamy do przejrzenia nowej oferty motocykli. Na przestrzeni czasu wiele się zmieniło. Życzymy przyjemnego przeglądania.