www Hegau Bike Marathon i MŚ w maratonie MTB 2017 04

Potrójne zwycięstwo drużyny Kreidler Werksteam

To był znakomity weekend dla zawodników Kreidler Werksteam. Andreas Seewald, Pirmin Eisenbarth i Christopher Platt wygrali na poszczególnych dystansach zawody Hegau Bike Marathon, które zorganizowano w niemieckim Singen.

W tym samym miejscu odbyły się w niedzielę (25 czerwca br.) mistrzostwa świata w maratonie MTB – Markus Bauer, Moritz Milatz i Tom Ettlich nie odnieśli jednak sukcesów.

Aby zdobyć więcej doświadczenia, wystartowałem na dystansie liczącym 80 km. Po przejechaniu ok. 25 km – na długim podjeździe, który miał chyba 5 km – udało mi się stracić 2 zawodników. Całą resztę wyścigu jechałem już sam i wygrałem z dużym poczuciem komfortu” – mówi Andreas Seewald.

Po pierwszej wspinaczce utworzyła się grupa 20 prowadzących kolarzy. Podczas wyścigu było sporo ataków, do tego silny wiatr – grupa zmniejszyła się do 3 zawodników, wśród których znalazłem się i ja. Na ostatnim wzniesieniu zaatakowałem bardzo mocno, to było na ok. 5 km przed metą. To dało mi zwycięstwo” – komentuje Pirmin Eisenbarth.

W tym dniu byłem w świetnej formie, a nogi zachowywały się super. Będąc w czołowej piętnastce, czułem się z każdą minutą coraz bardziej komfortowo. Pod koniec pierwszego z dwóch okrążeń przebiłem oponę, a Moritz pomógł mi. Co za duch zespołowy! Podczas drugiego okrążenia nie byłem w stanie odrobić strat i zająłem 34. miejsce. To naprawdę frustrujące” – relacjonuje Markus Bauer.

Rowery startowe kolarzy Kreidler Werksteam: Kreidler Stud 4.0.

Wyniki:

Andreas Seewald – 1. miejsce (Hegau Bike Marathon, 80 km)

Pirmin Eisenbarth – 1. miejsce (Hegau Bike Marathon, 49 km)

Christopher Platt – 1. miejsce (Hegau Bike Marathon, 31 km)

Markus Bauer – 34. miejsce (mistrzostwa świat w maratonie MTB, Singen)

Tom Ettlich – 149. miejsce (mistrzostwa świat w maratonie MTB, Singen)

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.