Elektryczny rower górski Kreidler Las Vegas 8.0

Rowery elektryczne zyskują na znaczeniu

Ostatnie lata przyniosły wyraźny wzrost zainteresowania rowerami z asystą elektryczną. Z szacunków firmy Persistence Market Research (PMR) wynika, że w kolejnych latach rynek będzie rosnąć w tempie ok. 6 proc. rok do roku. Z kolei Europejska Unia Kolarska (UEC) przymierza się do stworzenia całkiem nowych serii wyścigów na e-rowerach.

Zgodnie z nowymi prognozami firmy badawczej PMR, rynek rowerów ze wspomaganiem elektrycznym będzie rosnąć do 2025 r. w tempie ok. 6 proc. w skali roku. Wartość rynku ma wzrosnąć z 4,2 mld euro w 2017 do 6,9 mld euro w 2025 r. Analitycy przewidują, że rowery elektryczne będą coraz częściej używane jako środki codziennego transportu, szczególnie że poszczególne kraje stale rozwijają infrastrukturę rowerową.

Niedawno Europejska Unia Kolarska (UEC) zapowiedziała natomiast, że przygotowuje się do utworzenia nowych serii wyścigów na szosowych oraz górskich e-rowerach. Jak donoszą media branżowe, nowe cykle miałyby być organizowane pod nazwą UEC Formula E-Bike. Na razie nie są jednak jeszcze znane szczegóły dotyczące wymagań technicznych dla sprzętu startowego.

Więcej informacji nt. rowerów elektrycznych można znaleźć tutaj.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.