BM w Zdzieszowicach 2016 01 (fot. velonews.pl) FB

Kolejne udane starty kolarzy Taurus Kreidler MTB Team

W trakcie ostatniego weekendu kolarze zespołu Taurus Kreidler MTB Team wzięli udział aż w trzech różnych wyścigach, które odbyły się w Gdańsku, Zdzieszowicach oraz Tychach. Obaj zawodnicy – Mateusz Zoń i Tomasz Dygacz – zajęli wysokie lokaty i stanęli na podium w zawodach z cyklu Skandia Maraton Lang Team oraz Bike Atelier MTB Maraton.

Pech i miejsce na pudle

W sobotę (21 maja br.) Mateusz Zoń wystartował w Bike Maratonie w Zdzieszowicach, ale tego startu nie zaliczy do udanych – dwie kraksy i przecięta opona w ciągu 12 pierwszych kilometrów skutecznie wyeliminowały go z walki.

Dzień później (22 maja br.) zawodnik Taurus Kreidler MTB Team wziął udział w kolejnej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Tychach. Na dystansie Pro lepsi od niego byli tylko Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Tomasz Dygacz, czyli kolega z drużyny.

Trasa płaska i bardzo szybka, po przygodach z soboty, udało mi się dojechać na 3. miejscu w kategorii OPEN i 1. w mojej kategorii wiekowej. Na to jak się czułem tego dnia, to i tak uważam za sukces, że byłem w stanie przejechać ten maraton w takim szybkim tempie…” – mówi Mateusz Zoń.

Podium razy dwa

Tomasz Dygacz w sobotę wystartował natomiast w Gdańsku w wyścigu z cyklu Skandia Maraton Lang Team. Tym razem zawodnikowi udało się stanąć na podium – po 65 km zameldował się na 3. miejscu w kategorii OPEN. Przed nim linię mety przekroczyli tylko Tomasz Repiński (EDF Trek Gdynia) i Michał Górniak (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński-Bikes).

Następnego dnia wziął udział w zawodach zorganizowanych w Tychach.

Po długiej podróży i wcześniejszym starcie byłem niepewny swojej formy. Jednak już po kilku kilometrach czułem, że nie jest źle i walka o zwycięstwo jest w moim zasięgu. Wyścig z małymi przygodami ukończyłem na 2. miejscu i mogę powiedzieć, że bardzo cieszę się z rezultatów, jakie udało mi się osiągnąć w ten weekend” – wskazuje Tomasz Dygacz.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.