Puchar Świata UCI - Nove Mesto na Morave 2015 02

Pierwszy start Kreidlera w Pucharze Świata UCI

W otwierającym tegoroczny Puchar Świata UCI w kolarstwie górskim (XC) wyścigu w czeskiej miejscowości Nove Mesto na Morave, który odbył się 24 maja br., wystartował m.in. Markus Bauer, kolarz MTB Team Kreidler (Kreidler Werksteam). Niemiec zajął ostatecznie 75. miejsce.

Kolarz Kreidlera rozpoczął wyścig dobrze, ale wskutek kilku błędów został w tyle, kończąc wyścig na odległej (75.) pozycji. Teraz Bauer zamierza przygotowywać się do kolejnych startów, pracując jeszcze mocniej nad formą.

Teraz muszę po prostu uzbroić się w cierpliwość” – zapowiada Markus Bauer.

Wyścig wygrał Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing), a na podium znaleźli się jeszcze Nino Schurter (Scott-Odlo MTB Racing Team) oraz Julien Absalon (BMC MTB Racing Team).