BM w Wałbrzychu 2015 01

Kreidler zwycięski w Bike Maratonie w Wałbrzychu

W ubiegły weekend (23 maja br.) odbył się kolejny wyścig z cyklu Bike Maraton. W Wałbrzychu zdecydowanie najlepszy (na dystansie Giga) okazał się Torsten Marx, startujący na co dzień w fabrycznym zespole Kreidlera (Kreidler Werksteam), który przyjechał do Polski na gościnny start. W wyścigu udział wzięło w sumie ponad 1,3 tys. osób, a z dobrej strony pokazali się również kolarze ZVL Kreidler Sportiva.

W Wałbrzychu dystans Giga liczył 72 km (przewyższenia do 2200 metrów). Torsten Marx od początku narzucił mocne tempo – przez dużą część trasy towarzyszył mu Bartosz Janowski (Romet Racing Team), ale ostatecznie niemiecki kolarz przekroczył linię mety z przewagą ok. 2 minut (z czasem 3:10:59). Na podium znalazł się też Wojciech Halejak (JBG2 Team).

Od samego początku czułem się mocny i dlatego zaatakowałem, by sprawdzić konkurentów. Moja inicjatywa pociągnęła jeszcze tylko czterech kolarzy, jazda w takiej grupce pozwalała na kontrolowanie reszty” – komentuje Torsten Marx.

Na średnim dystansie, czyli liczącym 49 km Mega (przewyższenia do 1400 metrów), najlepsze miejsce wśród kolarzy ZVL Kreidler Sportiva zajął Mateusz Zoń, który był 6. (z czasem 02:14:21). Do zwycięzcy stracił ponad 4 minuty. Pierwsze trzy miejsce na tym dystansie zajęli Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Dema PWR Team), Michał Cąpała (MTB Team RMF FM) i Tomasz Dygacz (DMG Mori Cyclo Trener Team).

Tego dnia moja dyspozycja zostawiała wiele do życzenia. Pomimo że każdy podjazd sprawiał mi wiele trudności, dałem radę dojechać do mety, co mnie bardzo cieszy. Oznacza to, że wróciła radość z jazdy na rowerze, a i motywacji mi w tym roku nie brakuje, choć w ostatnim czasie różnie z tym bywało. Niewykluczone, że teraz czeka mnie wolny weekend od startów, aby móc trochę w spokoju potrenować” – komentuje Mateusz Zoń.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.