Rafał Nogowczyk - MTB Ludík Tour w Rožnovie pod Radhoštěm 2016 (fot. archiwum prywatne) FB

Rafał Nogowczyk triumfuje w Czechach

Rafał Nogowczyk z drużyny Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team zwyciężył w sobotę (11 czerwca br.) w wyścigu kolarstwa górskiego cross country (XC), który zorganizowano w czeskiej miejscowości Rožnov pod Radhoštěm. Wyścig z cykluMTB Ludík Tour odbył się na trzech pętlach liczących po 13 km oraz 4 km dojazdu.

W Czechach nie ma łatwych wyścigów. Zawsze na starcie znajdzie się kilku mocnych kolarzy, bez względu na rangę wyścigu. I co gorsza, start po czesku wygląda zawsze tak samo bez względu czy dystans to 5 km czy 200 km – w „trupa” od samego początku. No, ale w tygodniu jeździło mi się całkiem znośnie, więc miałem ambitny plan zaatakować już od startu. Pierwszy podjazd (dojazdówka plus początek pętli) miał ponad 7 km, a już po pierwszym kilometrze grupka Czechów mi odjechała i sukcesywnie powiększała przewagę” – mówi Rafał Nogowczyk.

Po 4 km kolarz miał już przeszło 40 sekund straty do prowadzących. Kontakt wzrokowy nawiązał po 6 km i zaczął powoli odrabiać straty, by objąć prowadzenie po pierwszym zjeździe.

Tempo utrzymało jeszcze dwóch kolarzy i całą pierwszą pętlę przejechaliśmy razem. Na drugiej pętli odpadł jeszcze jeden zawodnik, a ja cały czas knułem plan na końcówkę, byleby uniknąć sprinterskiego finiszu, którego nie cierpię. Plan okazał się dobry – na ostatnim technicznym zjeździe pojechałem na 100 proc. i zrobiłem niewielką przewagę. Ostatni podjazd w trupa bez kalkulacji i na metę wjechałem z bezpieczną przewagą. Łatwo nie było, ale takie zwycięstwa cieszą najbardziej :)” – dodaje kolarz Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.