Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku 2016 07 (fot. velonews.pl) FB

Kolejne sukcesy kolarzy Kreidlera

Sobota i niedziela były kolejnymi startowymi dniami dla zespołu Taurus Kreidler MTB Team. Mateusz Zoń i Tomasz Dygacz 4 czerwca br. wzięli udział w Bike Maratonie w Wałbrzychu, aby dzień później (5 czerwca br.) spróbować swoich sił w Rybniku, gdzie odbył się wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton. W Pucharze Polski MTB XCO w Tuchowie wystartował natomiast Mateusz Nieboras z drużyny Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team.

Pechowy Wałbrzych

Sobotni start na dystansie Mega (51 km) przyniósł kolarzom Taurus Kreidler MTB Team kilka niespodzianek, które uniemożliwiły im walkę o zwycięstwo. Ostatecznie Mateusz Zoń zajął 4. miejsce, a Tomasz Dygacz był 10. Pierwsze trzy lokaty zajęli natomiast Gracjan Krzemiński (Mitsubishi Materials MTB Team), Marcin Kawalec (IM-Motion Kross Team) oraz Piotr Kurczab (SGR Specialized).

Trasa typowo górska, czyli taka jaka najbardziej mi odpowiada. Początkowo wszystko układało się po mojej myśli, do czasu aż nie popełniłem błędu z jedzeniem i piciem, za który przyszło mi zapłacić… No cóż, człowiek uczy się całe życie :)” – relacjonuje Mateusz Zoń.

Trasa w Wałbrzychu była typowo górska – idealna dla mnie. Pierwszy podjazd pokonałem w pierwszej grupce, ale niestety na zjeździe rozciąłem oponę i musiałem pożegnać się z walką o zwycięstwo. Po szybkiej naprawie wyruszyłem w pościg za czołówką. Udało mi się nawet dojechać do kolegi z drużyny – Mateusza, lecz wysiłek w to włożony poskutkował osłabieniem na końcowych kilometrach” – wskazuje Tomasz Dygacz.

Dominacja w Rybniku

Następnego dnia obaj zawodnicy próbowali swych sił w kolejnym starcie w ramach cyklu Bike Atelier MTB Maraton. W Rybniku na dystansie PRO (60 km) kolarze Taurus Kreidler MTB Team wyraźnie zdominowali konkurentów. W kategorii OPEN wygrał Mateusz Zoń, a 2. lokatę zajął Tomasz Dygacz. Podium uzupełnił tego dnia Michał Kucewicz (Porsche Inter Auto Polska – CFO Team).

Niedziela to start w Bike Atelier MTB Maraton na całkiem odmiennej trasie, płaskiej i szybkiej, momentami wyścig bardziej przypominał czarowanie się jak na szosie, niż ściganie MTB. O pozycjach na mecie zdecydował finisz z grupy, który udało mi się wygrać” – mówi Mateusz Zoń.

W niedzielę na tzw. rozjazd płaska i szybka trasa w Rybniku. Tu bez problemów technicznych, po 2 godzinach i pokonaniu 60 km wpadliśmy na metę w 6-osobowej grupce. Linię mety przekroczyłem jako drugi OPEN, tuż za Mateuszem Zoniem, oraz jako pierwszy w swojej kategorii wiekowej. Dwa pierwsze miejsca dla klubu, nic tylko się cieszyć!” – dodaje Tomasz Dygacz.

Mateusz Nieboras na podium Pucharu Polski MTB XCO

W niedzielę startował również Mateusz Nieboras z Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team. W Tuchowie zajął 3. miejsce w Pucharze Polski MTB XCO (kategoria JUNIOR). Do kolejnego zawodnika stracił tylko 26 sekund.

Bardzo cieszę się z osiągniętego wyniku, było to moje pierwsze podium w zawodach Pucharu Polski MTB XCO! Trasa bardzo wymagająca, ale sprawiała dużą radość z jazdy. Szczególne podziękowania dla mojego trenera Rafała!” – mówi Mateusz Nieboras.

Wyniki

Puchar Polski MTB XCO w Tuchowie – (kategoria JUNIOR)
———
1. Jarosław Żur, czas: 01:14:35
2. Dawid Jona, czas: 01:19:15
3. Mateusz Nieboras, czas: 01:19:41

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.