www e-rower

Rowery z asystą elektryczną coraz popularniejsze

Z roku na rok rowery z asystą elektryczną zyskują sobie coraz więcej miłośników, a na całym świecie używanych jest obecnie ok. 200 mln tego typu jednośladów i w 2050 r. liczba ta może sięgnąć nawet 2 bln – szacują autorzy publikacji pn. „Electric Bikes Worldwide Reports 2016”. Zdecydowanie największą popularnością rowery z asystą elektryczną cieszą się w Azji. Ten kontynent odpowiada obecnie aż za ok. 95 proc. globalnego rynku.

Z prognoz zawartych w nowym raporcie wynika przykładowo, że w kolejnych latach e-rowery będą wciąż udoskonalane, szczególnie w odniesieniu do systemów elektrycznego wspomagania jazdy. Nowoczesne rozwiązania można znaleźć również we wspomaganych elektrycznie rowerach marki Kreidler, w których wykorzystano najnowsze systemy marek Bosch i Shimano.

Jak przewidują eksperci, coraz częściej zastosowanie w tego typu jednośladach znajdować będą technologie rozwijane na rynku motoryzacyjnym, w tym m.in. systemy detekcji kolizji.

Aktualnie zdecydowanie najwięcej osób korzysta z rowerów z asystą elektryczną w Azji, która odpowiada aż za 95 proc. światowego rynku. Na podium znajdują się też Europa Zachodnia (3,3 proc.) i Ameryka Północna (0,5 proc.). W Europie najbardziej chłonne są obecnie pod tym względem Holandia, Belgia, Austria, Dania, Szwajcaria oraz Niemcy – w tych europejskich krajach sprzedaje się bowiem, jak wynika z danych opublikowanych przez Europejską Federację Cyklistów, najwięcej e-rowerów w przeliczeniu na 1000 mieszkańców.

Więcej informacji nt. rowerów z asystą elektryczną marki Kreidler można znaleźć tutaj.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.