www Puchar Świata UCI w Lenzerheide 2017 03

Trudny weekend dla Kreidler Werksteam

Zawody Pucharu Świata UCI w kolarstwie górskim cross country miały być szczęśliwsze dla kolarzy Kreidler Werksteam – Markusa Bauera i Moritza Milatza. W niedzielę (9 lipca br.) Milatz nie dojechał do mety, a Bauer zajął 71. miejsce. Tom Ettlich wystartował natomiast w Bike Adventure – polskim wyścigu etapowym, który odbył się między 1 a 4 lipca br. Zawodnik Kreidlera wywalczył 7. pozycję.

To były wspaniałe cztery dni ścigania w Polsce – z wieloma technicznymi ścieżkami. Na szczęście miałem ze sobą rower Kreidler Stud 4.0, model z pełnym zawieszeniem i sztycą Magura Vyron. Ostatecznie byłem 7., co jest – biorąc pod uwagę silną obsadę – dobrym wynikiem” – komentuje Tom Ettlich.

Czwarta runda Pucharu Świata w szwajcarskim Lenzerheide była tak frustrująca. Forma z ostatnich tygodni dawała mi nadzieję na dobry wynik. Od startu nie mogłem osiągnąć moich najwyższych obrotów. Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć i liczę na lepszy występ podczas kolejnych startów” – wskazuje Markus Bauer.

To był dzień warty zapomnienia. Brakowało siły w nogach i zbyt wiele miałem w głowie. Nie mogłem się skoncentrować, więc nie dokończyłem startu” – zaznacza Moritz Milatz.

Rowery startowe kolarzy Kreidler Werksteam: Kreidler Stud 4.0.

Wyniki:

Tom Ettlich – 7. miejsce (Bike Adventure, Polska)

Markus Bauer – 71. miejsce (Puchar Świata MTB XCO, Lenzerheide)

Moritz Milatz – DNF (Puchar Świata MTB XCO, Lenzerheide)

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.