www Wiesbaden Bike Marathon oraz Puchar Świata UCI 2017 02

Kolejne miejsca na podium

W ubiegły weekend zawodnicy Kreidler Werksteam znów zajęli wysokie pozycje. Andreas Seewald znalazł się na podium wyścigu etapowego Zillertal Bike Challenge, a Christopher Platt był 2. w Wiesbaden Bike Marathon. W niedzielę (2 lipca br.) Moritz Milatz wziął natomiast udział w zawodach Pucharu Świata UCI w kolarstwie górskim cross country, które odbyły się w Andorze.

Po szybkiej jeździe i sprinterskim finiszu w pierwszy dzień zdobyłem 3. miejsce. Kolejnego dnia utrzymywałem pozycję, ale straciłem minutę na ostatnich kilku kilometrach. Trzeciego dnia byłem w stanie utrzymać miejsce i jestem bardzo zadowolony z ostatecznego wyniku. Rower dobrze sprawdzał się na podjazdach” – mówi Andreas Seewald.

Na początku cała stawka była razem, ale po kilku kilometrach Sascha Starker i ja byliśmy w stanie trochę odjechać. Dwójka kolarzy zbliżyła się później do nas, ale byliśmy w stanie im odjechać. Jestem zadowolony, że mogłem jechać z Saschą. Na sprinterskim finiszu zająłem 2. miejsce” – relacjonuje Christopher Platt.

39. pozycja w Pucharze Świata w Andorze to nie jest dobry rezultat, ale jestem wciąż usatysfakcjonowany. Wyścig z przewyższeniami na poziomie 1900 m to dla mnie zawsze wyzwanie, szczególnie gdy nie jestem przygotowany pod tym kątem” – wskazuje Moritz Milatz.

Rowery startowe kolarzy Kreidler Werksteam: Kreidler Stud 4.0.