www Rothaus Bike Giro Hochschwarzwald 2017 09

Dwa miejsca na podium dla Kreidler Werksteam

Zawodnicy Kreidler Werksteam pokazali się ze znakomitej strony w trakcie tegorocznej edycji czterodniowego wyścigu etapowego Rothaus Bike Giro Hochschwarzwald, który odbył się między 10 a 13 sierpnia br. Moritz Milatz i Markus Bauer zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W klasyfikacji generalnej zająłem 2. miejsce. Po pierwszym dniu i jeździe na czas, gdzie mierzyliśmy się z trasą z kilkoma podjazdami, byłem 8. W ciągu następnych dni czułem się znacznie lepiej – raz byłem trzeci i dwukrotnie drugi, co pozwoliło mi na awans na 2. pozycję” – relacjonuje Moritz Milatz.

Cztery dni czystego ścigania w moich rodzinnych okolicach zakończyły się sukcesem. 3. pozycja w klasyfikacji generalnej i miejsca w pierwszej piątce każdego etapu to bardzo dobre wyniki. Ostatecznie Moritz zajął 2. miejsce i mogliśmy razem cieszyć się na podium. To był świetny czas spędzony z drużyną w pięknym regionie Hochschwarzwaldu” – mówi Markus Bauer.

Wiedziałem, że Rothaus Bike Giro to nie wyścig dla mnie. Jestem klasycznym maratończykiem i te górskie trasy były dla mnie po prostu zbyt krótkie. Po 7. miejscu po trzech dniach liczyłem na więcej, jeśli chodzi o ostatni dzień. 11. pozycja jest jednak całkiem w porządku” – wskazuje Andreas Seewald.

Rowery startowe kolarzy Kreidler Werksteam: Kreidler Stud 4.0.