Rower przełajowy Kreidler Cross Carbon 01 (mat. pras.)

Pierwszy w historii rower przełajowy marki Kreidler

Jedną z ciekawszych nowości Kreidlera na rok 2016 jest model Cross Carbon. To pierwszy w historii tej marki rower przełajowy. W nowej kolekcji Cross Carbon debiutuje od razu w wersji Team Edition, przygotowanej przy współudziale inżynierów oraz kolarzy fabrycznego zespołu Kreidlera.

Niemiecki producent, który prowadzi działalność od 1888 r., dotychczas znany był głównie z produkcji rowerów miejskich, trekkingowych, górskich oraz rowerów elektrycznych, czyli jednośladów z asystą elektryczną. W kolekcji na 2016 r. pojawił się też jednak Kreidler Cross Carbon 28″ Team Edition, pierwszy w historii tej marki rower przełajowy (cyclocross).

W pracach nad geometrią karbonowej ramy roweru oraz doborem poszczególnych komponentów aktywny udział brali kolarze MTB Team Kreidler (Kreidler Werksteam) – Markus Bauer, Torsten Marx i Christopher Platt, którzy specjalizują się m.in. w górskich maratonach i wyścigach cross-country (XC).

Cross Carbon stanowi propozycję dla wymagających kolarzy, oczywiście również tych mających zamiar startować w wyścigach przełajowych. Można na nim z powodzeniem walczyć o wysokie lokaty, szczególnie że rama została stworzona z uwzględnieniem uwag i propozycji kolarzy ścigających się w zawodach najwyższego na świecie szczebla” – mówi menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska, Ireneusz Miśkowiec.

Nowy model oparto na sprawdzonym osprzęcie Shimano Ultegra (napęd 2×11). Dopełnienie stanowią wysokiej jakości komponenty Syntace (m.in. kierownica, mostek i sztyca), stery Ritchey, siodełko Velo, koła Tune oraz opony Schwalbe.

Mamy nadzieję, że Cross Carbon spotka się z dobrym przyjęciem pasjonatów przełajowego kolarstwa. Chociaż to pierwsza przełajówka w historii marki Kreidler, to – dzięki wykorzystaniu wieloletnich doświadczeń zebranych przy projektowaniu innych rowerów – Cross Carbon jest bardzo dobrze przemyślanym i w pełni dostosowanym do specyfiki cyclocrossu rowerem. Warto wspomnieć też o jego niskiej wadze – masa na poziomie 9 kg plasuje go w ścisłej czołówce topowych rowerów przełajowych” – dodaje Ireneusz Miśkowiec.

Rower dostępny będzie w trzech rozmiarach (54, 56,5 i 59 cm). Jego cena wynosi 14 620 zł.

Informacja prasowa: Pierwszy w historii rower przełajowy marki Kreidler (PDF)

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.