www Black Forest Ultra Bike Marathon 2017 01

Mocne starty kolarzy Kreidlera

Po raz kolejny zawodnicy fabrycznej drużyny marki Kreidler pokazali, jak dobrymi są kolarzami. Po przerwie spowodowanej kontuzją Andreas Seewald był w stanie zająć 2. miejsce w zawodach MTB Marathon, które odbyły się w Pfronten. Z dobrej strony w Wombach, gdzie odbył się wyścig z cyklu MTB Bundesliga, pokazał się natomiast Pirmin Eisenbarth.

Także pozostali zawodnicy Kreidler Werksteam mogą zaliczyć ostatnie dni do udanych. Christopher Platt wywalczył z kolei 7. pozycję  w wyścigu Keiler Bike Marathon, a Moritz Milatz i Markus Bauer wystartowali w Black Forest Ultra Bike Marathon, gdzie na różnych dystansach zajęli odpowiednio 4. i 3. miejsce.

Już od startu mogłem jechać w pięcioosobowej grupie prowadzącej i przez znaczną część wyścigu jechało mi się dobrze. Po 2/3 wyścigu było nas nadal czterech, wszystko rozstrzygnęło się na ostatnim małym podjeździe. Byłem w stanie zająć 3. miejsce, ale nie miałem już okazji złapania rywali. Przez drobny błąd przegrałem walkę sprinterską o pozycję na podium” – mówi Moritz Milatz.

To był konkretny wyścig z czteroosobową grupką na czele – rozstrzygnął się na finałowym podjeździe. Georg Egger oraz Simon Andreassen udowodnili, że są nieco silniejsi i byli w stanie uciec mi na 20 sekund. Nie byłem w stanie się do nich zbliżyć i musiałem zadowolić się 3. miejscem” – komentuje Markus Bauer.

Po długiej przerwie związanej z kontuzją jestem bardzo zadowolony z 2. miejsca. Na podjazdach czułem brak sił, ale to był dobry i bezpieczny wyścig. Jestem szczęśliwy, że ruszyłem do przodu” – wskazuje Andreas Seewald.

Niestety, miałem skurcze, więc na ostatnich kilometrach musiałem zejść z roweru. To zajęło zbyt wiele czasu. Moja grupa tymczasem była w stanie walczyć o 3. pozycję” – tłumaczy Christopher Platt.

Po wolnym starcie szło coraz lepiej i lepiej. Udawało mi się poprawiać czas na każdym okrążeniu. Pod koniec do czołowej dziesiątki trochę zabrakło, ale jestem zadowolony z 11. pozycji” – relacjonuje Pirmin Eisenbarth.

Kolejnym celem zawodników Kreidler Werksteam jest start w mistrzostwach świata w maratonie MTB, które odbędą się 25 czerwca br. w niemieckim Singen.

Rowery startowe kolarzy Kreidler Werksteam: Kreidler Stud 4.0.

Wyniki:

Andreas Seewald – 2. miejsce (MTB Marathon, Pfronten, 72 km)

Markus Bauer – 3. miejsce (Black Forest Ultra Bike Marathon, 77 km)

Moritz Milatz – 4. miejsce (Black Forest Ultra Bike Marathon, 117 km)

Christopher Platt – 7. miejsce (Keiler Bike Marathon, 60 km)

Pirmin Eisenbarth – 11. miejsce (MTB Bundesliga, Wombach, U23)

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.