www Tomasz Dygacz 02 - Bike Maraton w Jeleniej Górze 2016 (fot. velonews.pl)

Kolarze Kreidlera wysoko w Jeleniej Górze

W ostatni weekend kolarze zespołu Taurus Kreidler MTB Team z sukcesami startowali m.in. w Jeleniej Górze, gdzie odbyły się kolejna edycja zawodów z cyklu Bike Maraton oraz mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Z dobrej strony pokazali się też zawodnicy Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team.

W sobotę (10 września br.) Tomasz Dygacz wziął udział w mistrzostwach Śląska MTB, które zorganizowano w Węgierskiej Górce. Kolarz Taurus Kreidler MTB Team zwyciężył w dobrym stylu.

Wyścig przebiegł po mojej myśli. Od startu udało mi się wyjść na prowadzenie i z rundy na rundę powiększać dystans nad resztą zawodników. Na metę dojechałem z ponad dwuminutową przewagą. Trasa była mocno górzysta i momentami techniczna, co bardzo mi odpowiadało” – relacjonuje kolarz.

Dzień później (11 września br.) obaj kolarze Taurus Kreidler MTB Team wzięli udział w Bike Maratonie w Jeleniej Górze. Mateusz Zoń i Tomasz Dygacz pojechali na dystansie Mega. Ten pierwszy po dwutygodniowej chorobie nie był w optymalnej dyspozycji i zajął 12. miejsce. Drugi z kolarzy kontynuował dobrą passę i wygrał kolejny raz.

Do tej trasy z ubiegłego roku miałem respekt i nie liczyłem na dobry wynik. W zeszłym roku długi płaski dojazd i powrót były dla mnie prawdziwą męczarnią. Postanowiłem jednak powalczyć o zwycięstwo. W połowie wyścigu na stromym podjeździe czułem się dobrze, jechałem na 1. pozycji i postanowiłem zaatakować. Ucieczka udała się i na następnych podjazdach systematycznie powiększałem swoją przewagę. Prowadzenia nie oddałem już do mety. Zwycięstwo w kategorii OPEN – z prawie 3-minutową przewagą nad drugim zawodnikiem – przeszło moje najśmielsze oczekiwania” – komentuje Tomasz Dygacz.

W Jeleniej Górze pojawili się także zawodnicy Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team. Rałał Nogowczyk wywalczył wicemistrzostwo Polski na dystansie 87 km w kategorii wiekowej MASTERS I. Mateusz Nieboras natomiast zmierzył się z dystansem 57 km i po zaciętej walce do ostatniego metra zajął 4. miejsce.

Mistrzostwa Polski w maratonie to był najważniejszy start sezonu, do którego przygotowywałem się od dłuższego czasu. Moja taktyka na maratony zawsze jest taka sama – jazda swoim tempem, bez oglądania się na przeciwników. I jak to zawsze bywa, na początku wyścigu byłem dość daleko i powoli przesuwałem się do przodu. Trudno było dokładnie ocenić swoją pozycję w Mastersach, bo startowaliśmy razem z elitą, ale mniej więcej po 40 km wyszedłem na prowadzenie w kategorii. Jechało mi się dość dobrze, przez cały czas byłem w stanie utrzymać dobre, równe tempo. Ostatnie górskie fragmenty trasy pojechałem mocniej, żeby zrobić przewagę nad goniącym mnie Jarkiem Hałasem. Udało się, po wyjechaniu z gór miałem około 1-2 minut przewagi i nie widziałem za sobą konkurencji. Tyle, że do przejechania zostało jeszcze jakieś 16 km po płaskim i w dodatku pod wiatr, a niestety jechałem sam. Robiłem, co mogłem, żeby utrzymać przewagę, ale Jarek dogadał się z innym gościem i jechali zmianami. Doszli mnie na 6 km przed metą. Przez jakiś czas jechałem za nimi, ale na ostatnim krótkim podjeździe złapał mnie skurcz i odpadłem. 10 km samotnej jazdy po płaskim pod wiatr zrobiło swoje… Dojechałem drugi…” – relacjonuje Rafał Nogowczyk.

Kolarz Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team nie jest jednak zadowolony z takiego wyniku. Jego cele były bardziej ambitne.

Miało być złoto i koszulka, ale z planów nic nie wyszło. I jeszcze kilka słów na temat trasy. Fajnie, że mistrzostwa Polski w maratonie MTB wreszcie rozegrano w górach, ale problem w tym, że tylko część trasy była rzeczywiście w górach. Tak naprawdę prawdziwe MTB zaczynało się po ok. 15 km i kończyło w okolicach 70 km (ta część trasy była rewelacyjna), a dojazd i potem powrót to bezsensowne „dymanie” po płaskim, niemające wiele wspólnego z MTB…” – dodaje Rafał Nogowczyk.

Wyniki:

———

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB (kat. MASTERS M1):
1. Jarosław Hałas – czas: 04:33:29
2. Rafał Nogowczyk – czas: 04:34:17
3. Kamil Pomarański – czas: 04:34:36

Mistrzostwa Polski w maratonie MTB (kat. JUNIOR)
1. Marcin Budziński – czas: 02:29:30
2. Tomasz Budziński – czas: 02:31:53
3. Albert Karolonek – czas: 02:33:19
4. Mateusz Nieboras – czas: 02:33:27

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.