Zdjęcie ilustracyjne (mat. pras.)

Rowery trekkingowe – Kreidler przedstawia kolekcję 2016

Nowa kolekcja rowerów trekkingowych marki Kreidler obejmuje w sumie 13 różnych modeli. Poszczególne propozycje to warianty serii Raise. Jak wskazuje niemiecki producent, kolekcja na rok 2016 to głównie zmodernizowane i „odświeżone” konstrukcje. Priorytetem dla Kreidlera było optymalne połączenie komfortu, bezpieczeństwa i wytrzymałości.

Seria trekkingowych Kreidlerów w kolekcji na 2016 r. to poprawione wersje sprawdzonych w poprzednich latach modeli Raise, opartych na lekkich ramach wykonanych z hydroformowanego aluminium. Z danych producenta wynika, że różnice dotyczą nie tylko strony wizualnej rowerów, bo korektom poddano też m.in. ich specyfikację techniczną.

W rowerach trekkingowych dla projektantów kluczowymi celami były wytrzymałość oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Pod tym właśnie kątem przygotowane zostały ramy rowerów Raise i tak też dobierane były poszczególne komponenty. W efekcie powstały wysokiej jakości jednoślady, dzięki którym można spokojnie planować zarówno krótkie, jak i długie wycieczki rowerowe. Sprzęt bardzo dobrze sprawdza się też w codziennej jeździe na mniejszych dystansach” – mówi menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska, Ireneusz Miśkowiec.

W nowych Kreidlerach wykorzystano osprzęt Shimano (grupy Acera, Nexus, Deore oraz XT) – w niektórych z nich można znaleźć napędy z 7 lub 8 przełożeniami, chociaż nie zabrakło też rowerów z wyraźnie większą liczbą biegów (21, 24, 27 albo 30). Praktycznie każdy model wyposażono ponadto w opony Schwalbe i oświetlenie Trelock.

Najbardziej zaawansowaną propozycją trekkingową niemieckiej marki jest Kreidler Raise RT8 (najwyższy numer serii Raise). Ten ważący 15,8 kg model wyposażono m.in. w osprzęt Shimano XT (napęd z 30 przełożeniami), hydrauliczne hamulce Magura MT4, amortyzator Suntour NCX-D LO Lite, opony Schwalbe Marathon Racer oraz mostek, kierownicę i sztycę Promax.

W nowej ofercie niemieckiej marki można znaleźć też dwa modele Raise RT Plus, które stworzone zostały z myślą o osobach ważących wyraźnie powyżej 100 kg.

Rowery Plus wyróżniają się dodatkowo wzmocnioną konstrukcją ramy, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo rowerzyście. Również komponenty zostały w tym przypadku dobrane w ten sposób, żeby umożliwić jak najbardziej komfortową, pewną i stabilną jazdę” – wyjaśnia Ireneusz Miśkowiec.

Sugerowane ceny trekkingowych Kreidlerów z nowej kolekcji wahają się od 2 099 do 5 190 zł.

Szczegółowa specyfikacja techniczna rowerów trekkingowych marki Kreidler (kolekcja 2016)

Informacja prasowa: Rowery trekkingowe – Kreidler przedstawia kolekcję 2016 (PDF)

Galeria:

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.