Taurus Kreidler MTB Team 01 (mat. pras.)

Taurus Kreidler MTB Team gotowy na nowe wyzwania

W 2016 r. starty rozpoczyna nowa drużyna kolarstwa górskiego – Taurus Kreidler MTB Team. W czerwono-czarnych barwach zespołu ścigać będą się Mateusz Zoń oraz Tomasz Dygacz, których głównym priorytetem są maratony. W osiąganiu dobrych miejsc kolarzom pomagać mają najmocniejsze rowery górskie niemieckiej marki Kreidler.

W tegorocznym sezonie marka Kreidler będzie bezpośrednio obecna w wyścigach organizowanych nad Wisłą, o co zadbała polska firma Taurus. Oficjalny dystrybutor Kreidlerów zdecydował się na stworzenie całkiem nowej drużyny. W barwach Taurus Kreidler MTB Team, bo tak nazwano nowopowstały team, startować będzie dwóch znanych i utytułowanych kolarzy.

Ambitne plany

Specjalizujący się w maratonach i wyścigach cross-country Mateusz Zoń ma na swoim koncie m.in. tytuł mistrza Europy Środkowej w maratonie MTB (w kategorii U-23) oraz kilkukrotne zwycięstwa w klasyfikacjach generalnych w zawodach z cyklu Powerade Volvo MTB Marathon i Bike Maraton (na dystansie Mega). Kolarz, który w poprzednim sezonie startował w drużynie ZVL Kreidler Sportiva, zamierza skoncentrować się przede wszystkim na maratonach.

To już mój drugi rok współpracy z firmą Taurus, która jest zarazem dystrybutorem rowerów marki Kreidler na polskim rynku. Plany na zbliżający się sezon będą podobne do zeszłego. Głównym celem będzie, jak w roku ubiegłym, jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej Bike Maratonu, czyli największego tego typu cyklu w Polsce – w tym roku składającego się aż z 12 startów. Jeżeli czas i okoliczności pozwolą, to chciałbym wystartować również w zagranicznych maratonach” – mówi Mateusz Zoń.

Maratony MTB to również jeden z głównych celów sportowych Tomasza Dygacza, czyli kilkukrotnego mistrza Śląska MTB oraz zdobywcę złota w mistrzostwach Polski w sztafecie XC (2012) i brązu w mistrzostwach Polski XCE eliminator (2014). W ubiegłym roku Dygacz był kolarzem DMG Mori Cyclo Trener, a na podium stawał aż 26 razy.

Przygotowania do sezonu rozpocząłem już na przełomie listopada i grudnia, systematycznie zwiększając ilość godzin treningowych. Nowy sezon niesie ze sobą nowe wyzwania, do pierwszego startu nie wiadomo, w jakiej jest się dyspozycji. Zamierzam wziąć udział m.in. w dobrze już wszystkim znanych cyklach Skandia MTB Maraton oraz Bike Maraton” – wyjaśnia Tomasz Dygacz.

Kolarz planuje też ścigać się w zawodach typu eliminator (sprinty rowerowe), które organizowane są zazwyczaj w centrach miast. Priorytetem dla drużyny Taurus Kreidler MTB Team pozostaną jednak w 2016 r. starty w maratonach.

Mocny sprzęt

W bieżącym sezonie kolarze zespołu mają do swojej dyspozycji rowery Kreidler Stud 29” Carbon Team Edition – to najbardziej zaawansowana propozycja z całej oferty producenta na 2016 r. Na takich samych rowerach w tegorocznych igrzyskach w Rio de Janeiro wystartują Moritz Milatz oraz Markus Bauer z fabrycznej drużyny Kreidlera (Kreidler Werksteam). Udział reprezentantów Niemiec będzie jednocześnie olimpijskim debiutem rowerów marki Kreidler.

Oparte na ramach typu hardtail karbonowe modele są standardowo wyposażone w osprzęt Shimano XTR (napęd 1×11) i amortyzatory Magura TS8 eLECT.

Startowe rowery drużyny Taurus Kreidler MTB Team mogą jednak pochwalić się nie tylko bardzo dobrym osprzętem i amortyzatorami z funkcją elektronicznej blokady, ale również innymi wysokiej jakości komponentami. To m.in. kierownica Syntace Vector Carbon High 5, sztyca Syntace P6 Carbon HiFlex, koła Syntace W30 MX i opony Schwalbe Racing Ralph. Całkowita waga modelu Kreidler Stud 29” Carbon Team Edition to tylko 8,8 kg.

Informacja prasowa: Taurus Kreidler MTB Team gotowy na nowe wyzwania (PDF)

Galeria:

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.