Kreidler Vitality Eco 3 - Stiftung Warentest 2016 www2

Kreidler Vitality Eco 3 – wysoka ocena w prestiżowym teście e-rowerów

Rower z asystą elektryczną Kreidler Vitality Eco 3 otrzymał ocenę „dobry” w najnowszym teście rowerów elektrycznych, który przeprowadziła niemiecka Państwowa Fundacja Konsumencka Stiftung Warentest. W tegorocznych testach udział wzięło w sumie 15 różnych rowerów tego typu.

Model Kreidler Vitality Eco 3 w teście z 2016 r. (poprzedni został przeprowadzony dwa lata wcześniej) otrzymał ocenę 2,5 pkt, co pozwoliło mu znaleźć się w czołowej siódemce i wyprzedzić nawet rowery wyraźnie droższe. Co istotne, w zastosowanej metodologii brano pod uwagę zarówno właściwości jezdne (40 proc. oceny), jak i system asysty elektrycznej, prowadzenie roweru oraz bezpieczeństwo i trwałość (po 20 proc. oceny).

Wśród głównych atutów Kreidlera z asystą elektryczną wymieniono m.in. bardzo dobre właściwości jezdne, wysoki poziom komfortu, zwrotność, stabilność prowadzenia oraz wykorzystany w rowerze system wspomagania marki Bosch.

Testerzy zwrócili ponadto uwagę na kwestię wagi i całkowitej dopuszczalnej masy roweru oraz rowerzysty. Jak wskazała fundacja Warentest, w przypadku modelu Kreidler Vitality Eco 3 całkowita dopuszczalna masa to 140 kg – oznacza to, że to rower odpowiedni również dla osób o wadze przekraczającej 100 kg.

Fundacja Warentest to niezależny instytut, który niemieckie władze założyły w 1964 r. Do jego zadań należy przeprowadzanie testów porównawczych produktów i usług oraz zwiększanie przejrzystości rynku konsumenckiego. Testy prowadzone są przy użyciu naukowych metod – w niezależnych laboratoriach na całym świecie.

Więcej informacji nt. modelu Kreidler Vitality 3 można znaleźć tutaj.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.