DSC064231-1030x773 www

Agnieszka Jarecka z brązowym medalem mistrzostw Europy ECF

Zakończyły się mistrzostwa Europy ECF w czeskim Novym Měscie na Moravě.

Rywalizacja odbyła się na bardzo wymagającej trasie o długości 5400 m (przewyższenia na poziomie 190 m), znanej chociażby z tegorocznych mistrzostw świata w kolarstwie górskim cross country. Dzięki bliskiej lokalizacji zawodów Polsce udało się wystawić liczną reprezentację.

Zaowocowało to oczywiście dużymi zdobyczami medalowymi oraz wysokimi lokatami w mocnej stawce czołowych europejskich zawodników. Wszystkie klasy seniorskie były bardzo dobrze obsadzone, więc dostanie się nawet do czołowej dziesiątki nie było łatwe. Nie zawiedli nasi faworyci, czyli Agnieszka Jarecka oraz Igor Tracz. Agnieszka wywalczyła brązowy medal, a Igor srebrny.

Następne będą mistrzostwa Polski, a w połowie listopada odbędzie się kolejna impreza mistrzowska, tym razem w Wielkiej Brytanii.

Agnieszka Jarecka

Razem z Kodim zajęliśmy 3. miejsce w bikejoringu kobiet wśród 39 zawodniczek z 10 krajów :). Trasa liczyła 5,3 km, 190 metrów przewyższeń, kilka podjazdów ponad 20 proc., bardzo wymagająca fizycznie zarówno dla psa, jak i dla kolarza. Po pierwszym dniu zajmowaliśmy 2. miejsce z czasem 11:37, tracąc 10 sekund do pierwszej Czeszki. Niestety, w sobotę popełniłam kilka błędów, startowaliśmy w połowie stawki i mieliśmy sporo wyprzedzań, które wpłynęły na czas. W niedzielę przejazd praktycznie bezbłędny, na międzyczasie mieliśmy 10 sekund przewagi nad konkurentkami, ostatecznie czas 11:14, ale nie wystarczyło to na utrzymanie 2. pozycji… Zawody bardzo dobrze zorganizowane, świetne miejsce na ME, bardzo duża liczba zawodników – prawie 500. Za 4 tygodnie rewanż i będziemy walczyć o kolejny medal na priorytetowych dla mnie w tym sezonie drylandowym mistrzostwach Europy IFSS, które odbędą się w Wielkiej Brytanii” – powiedziała po wyścigu Agnieszka Jarecka.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.