www Rower elektryczny Kreidler Vitality Eco 3 01

Kreidler Vitality Eco 3 – zwrotny rower elektryczny wysokiej klasy

Kreidler Vitality Eco 3 to rower z asystą elektryczną, który zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa, oferując jednocześnie znakomite właściwości jezdne. Model został niedawno bardzo wysoko oceniony w prestiżowym teście niemieckiej Państwowej Fundacji Konsumenckiej Stiftung Warentest.

Wspieraniem kierującego zajmuje się w rowerze system asysty elektrycznej firmy Bosch. Jednostka Active Cruise i komputer pokładowy Intuvia pozwalają na przejazd z elektrycznym wspomaganiem, przy w pełni naładowanej baterii, do 180 km. Zgodnie z obowiązującym prawem, wsparcie elektryczne możliwe jest do prędkości 25 km/h.

Bateria zlokalizowana jest przy tylnym trójkącie ramy roweru, co zapewnia rowerzyście większy poziom stabilności jazdy i zachowanie wysokiej zwrotności oraz bezpieczeństwa.

Ramy rowerów Kreidler Vitality Eco 3 są wykonane z wysokiej jakości hydroformowanego i cieniowanego aluminium (stop 6061). System wspomagania elektrycznego firmy Bosch jest bezpośrednio zintegrowany z ramą. Jednoślad skonstruowano tak, by mogły na nim jeździć również osoby o wadze przekraczającej 100 kg (całkowita dopuszczalna masa to 140 kg).

W budowie tego modelu wykorzystano m.in. wysokiej jakości osprzęt Shimano Nexus (7 przełożeń), hamulce Magura HS22, oświetlenie Trelock, amortyzator marki Suntour oraz opony Schwalbe Energizer. Wszystkie komponenty zostały dobrane w sposób uwzględniający specyfikę elektrycznych jednośladów.

Rower został doceniony przez fundację Stiftung Warentest, która po przeprowadzonych w 2016 r. testach przyznała mu 2,5 pkt (ocena „dobry”). W efekcie model znalazł się w czołowej siódemce i wyprzedził m.in. rowery znacznie od niego droższe.

Kreidler Vitality Eco 3 dostępny jest w trzech różnych rozmiarach (46, 50 i 55 cm) – z uniwersalną ramą typu wave. Tegoroczna oferta obejmuje w sumie dwa rodzaje tego modelu, które różnią się od siebie typem zastosowanego napędu (wolnobieg lub mechanizm torpedo).

Więcej informacji nt. modelu Kreidler Vitality Eco 3 oraz innych rowerów z asystą elektryczną można znaleźć tutaj.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.