Wyścigi w Roc d'Azur 2015 01

Wyścigi Roc d’Azur – kolarze Kreidlera w ścisłej czołówce

Markus Bauer z fabrycznego zespołu Kreidlera (Kreidler Werksteam) w znakomitym stylu zaprezentował się podczas wyścigów Roc d’Azur, które odbyły się we francuskim Fréjus. W maratonie zajął 14. pozycję, a w wyścigu cross-country był 7. W obu startach kolarze Kreidlera mierzyli się nie tylko z przeciwnikami, ale i ciężkimi – trudnymi i skalistymi – trasami.

Do startu w maratonie – Canyon Rock Marathon – doszło w ubiegły piątek (9 października br.). Na dystansie 82 km najlepsi okazali się Samuele Porro, Sebastien Carabin oraz Simon Stiebjahn. W tym należącym do cyklu UCI MTB Marathon Series wyścigu Bauer był 14., a kolejny z kolarzy Kreidlera – doświadczony Torsten Marx – zajął 17. miejsce. Najmłodszy w drużynie Christopher Platt dojechał na 46. pozycji. Przejechanie całego maratonu zajęło zwycięzcy nieco ponad 3 godziny i 49 minut. Bauer i Marx stracili do niego odpowiednio 11 i 15 minut.

Dwa dni później, czyli w niedzielę (11 października br.) odbył się – na dystansie 56 km – wyścig cross-country Pierwsze trzy miejsca zdobyli Victor Koretzky, Nicola Rohrbach i Martin Fanger. Czas zwycięzcy wyniósł trochę ponad 2 godziny i 18 minut – Markus Bauer, który zajął 7. miejsce – stracił do niego ponad 5 minut. Tym razem Marx był 41., a Platt 59.

Dzisiejszy wyścig był na pewno jednym z najlepszych w moim wykonaniu w tym sezonie. Udało mi się utrzymać dobre tempo i pod koniec miałem moc. Jestem bardzo zadowolony z zakończenia sezonu. Daje mi to też dużo motywacji na zimę” – powiedział po niedzielnym wyścigu Markus Bauer.

Starty we Francji były jednymi z najlepszych w tym sezonie dla kolarzy Kreidlera, którzy w kolejnych miesiącach będą intensywnie trenować, by w przyszłorocznym sezonie móc walczyć o jeszcze wyższe lokaty.