Rower elektryczny Vitality Eco 4 Di2 Shimano Steps 400Wh Shimano Nexus 8-speed CB / HS22

Rowery elektryczne marki Kreidler z systemem Di2

W niektórych rowerach elektrycznych marki Kreidler z kolekcji na rok 2016 znaleźć można system asysty elektrycznej Shimano STEPS, który został zintegrowany z cyfrowym systemem zarządzania rowerem Di2. Ta innowacyjna technologia wkracza tym samym w świat jednośladów wspomaganych elektrycznie.

Stworzony przez japońską firmę Shimano system Di2 odpowiada za cyfrowe zarządzanie rowerem. Pod tą nazwą kryje się m.in. automatyczny system przełożeń oraz sterowany w sposób cyfrowy system amortyzacji kół.

Wcześniej Shimano wprowadziło na rynek grupy osprzętu skonstruowane z myślą m.in. o rowerach szosowych i górskich, w tym np. osprzęt Shimano Dura-Ace Di2 oraz Shimano XTR Di2.

Od niedawna technologia ta jest dostępna również w wybranych rowerach ze wspomaganiem elektrycznym. Wśród nich są m.in. dwa e-rowery marki Kreidler (np. Kreidler Vitality Eco 4) – w ich przypadku system Di2 został w pełni zintegrowany z systemem wspomagania elektrycznego Shimano STEPS.

System Di2 wykorzystano też w dwóch innych rowerach elektrycznych (np. Kreidler Vitality Eco 6), gdzie jest z kolei zintegrowany z systemami wspomagania niemieckiej marki Bosch.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.