Rower crossowy Kreidler Small Blind (mat. pras.)

Kreidler prezentuje kolekcję rowerów na rok 2016

W kolekcji marki Kreidler na 2016 r. miłośnicy dwóch kółek znajdą aż 68 różnych propozycji – m.in. rowery górskie, miejskie, trekkingowe oraz jednoślady z elektryczną asystą. Niemiecki producent przygotował też kilka całkowitych nowości, w tym serię górskich Straight Alu oraz model Cross Carbon, czyli pierwszy rower przełajowy w historii marki. Z częścią nowych Kreidlerów można zapoznać się na targach Kielce Bike-Expo.

Największą część nowej kolekcji Kreidlera, firmy istniejącej od ponad 120 lat, stanowią rowery górskie oraz crossowe. Wśród 30 modeli przeważają modele na kołach w rozmiarze 27,5 oraz 29 cali, oparte na ramach typu hardtail oraz full suspension. Dominują odświeżone i ulepszone serie Mustang, Stack, Small Blind, Dice oraz Stud. Zupełną nowością jest zbudowana praktycznie od nowa seria Straight Alu.

Straight Alu to rowery, które możemy zaklasyfikować do kategorii enduro i all mountain. Dzięki długotrwałym pracom inżynieryjnym udało się optymalnie połączyć niską wagę oraz sztywność, bez strat w zakresie komfortu, bezpieczeństwa i estetyki” – mówi menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska, Ireneusz Miśkowiec.

Równie istotną częścią oferty niemieckiej marki są tradycyjnie już rowery miejskie i trekkingowe. Wśród 10 modeli z segmentu city znaleźć można np. odświeżone modele Zaandam, Natural i Cash, a pośród kilkunastu rowerów z kategorii trekking wyraźnie dominuje – w mocno zróżnicowanych wariantach – seria Raise RT.

Kreidler wprowadza na rynek także model Cross Carbon – to pierwszy przełajowy rower tego producenta.

Razem z Cross Carbon 28” Team Edition marka Kreidler rozpoczyna przygodę z cyclocrossem. Model ten powstał z uwzględnieniem uwag i pomysłów kolarzy fabrycznego zespołu Kreidlera. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, znajdziemy w nim m.in. osprzęt Shimano Ultegra, napęd 2×11, komponenty Syntace oraz opony Schwalbe. Rower jest lekki, szybki i mocny. Cross Carbon to z pewnością mocne wejście w segment rowerów przełajowych” – wskazuje Ireneusz Miśkowiec.

Niemiecki producent nadal mocno stawia też na rowery z elektryczną asystą – w nowym katalogu jest ich aż 27, a dominują wśród nich e-rowery miejskie (serie Vitality i Vitality Eco) oraz górskie (serie Vitality Dice i Las Vegas). W większości przypadków zastosowano e-systemy marki Bosch, chociaż w niektórych wykorzystano sprzęt firm Shimano i Panasonic. Kreidler przygotował m.in. nowy model Big Blind z systemem wspomagania marki Bosch – konstruując ten e-rower, oparto się na doświadczeniach zebranych przy projektowaniu crossowej serii Small Blind.

Ceny rowerów marki Kreidler z kolekcji na 2016 r. wahają się od 1 845 do 23 590 zł.

Z wybranymi nowościami Kreidlera można się zapoznać już w trakcie VI Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo (stoiska C52 i D67), które odbędą się między 24 a 26 września br.

Informacja prasowa: Kreidler prezentuje kolekcję rowerów na rok 2016 (PDF)

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.