Remigiusz Ciupek - Mistrzostwa Czech w maratonie MTB (fot. archiwum prywatne) FB

Udane wyścigi dla kolarzy Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team

W sobotę (7 maja br.) kolarze zespołu Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team wystartowali w dwóch wyścigach. Mateusz Nieboras okazał się najlepszy na dystansie 24 km w Skandia Maraton Lang Team, który odbył się w Krakowie. Inni kolarze wzięli natomiast udział w mistrzostwach Czech w maratonie MTB.

Skandia Maraton Lang Team w Krakowie

W Krakowie wystartował Mateusz Nieboras. Kolarz okazał się bezkonkurencyjny na dystansie 24 km – zarówno w kategorii OPEN, jak i w swojej kategorii wiekowej. Pokonanie trasy zajęło mu 55 minut. Zawodnik startował z drugiego sektora i od początku musiał mocno pracować, żeby dogonić czołówkę. Co ciekawe, dopiero na mecie zorientował się, że udało mu się aż o 7 sekund wyprzedzić najlepszego kolarza z sektora pierwszego. Dodatkowo udało mu się wygrać premię Shimano.

Mistrzostwa Czech w maratonie MTB

Tego samego dnia trzech innych zawodników Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team wzięło w miejscowości Lipník nad Bečvou udział w mistrzostwach Czech w maratonie MTB (ŠELA Sport – ŠELA Marathon). Jak przystało na rangę imprezy, trasa była wymagająca, a na dystansie 97 km (przewyższenia na poziomie ponad 2,4 tys. metrów) znalazło się sporo technicznych odcinków. Meta wyścigu usytuowana została nieopodal ruin średniowiecznego zamku Helfštýn.

Drużyna poradziła sobie z trasą, chociaż nie obyło się bez problemów – na 72 kilometrze Remigiusz Ciupek musiał z powodu kłopotów zdrowotnych, które nie pozwoliły mu na efektywną jazdę, zrezygnować z walki o dobrą lokatę i czas.

Wyniki:

97 km | 535 uczestników
———
Tomasz Wojtaszewski – OPEN: 201, kat.: 72, czas: 05:07:18
Artur Olszak – OPEN: 280, kat.: 95, czas: 05:26:56
Remigiusz Ciupek – OPEN: 320, kat.: 109, czas: 05:38:14

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.