www Moritz Milatz i Kreidler Stud 29er Carbon 4.0 XTR 01 - Rio 2016

Olimpijski Kreidler w rowerowej kolekcji 2017

W olimpijskim wyścigu kolarstwa górskiego cross country (XC), który odbył się 21 sierpnia br. w Rio de Janeiro, w barwach Niemiec startował m.in. Moritz Milatz, czyli kolarz fabrycznego zespołu Kreidler Werksteam. Jadący na nowym modelu Kreidler Stud 29er Carbon 4.0 XTR Milatz zajął ostatecznie 28. miejsce. Rower olimpijczyka będzie dostępny w kolekcji marki Kreidler na 2017 r.

Niemiecki kolarz opuścił Brazylię z mieszanymi uczuciami. Milatz bowiem bardzo udanie wystartował, ale w pewnym momencie przyszedł kryzys, który kosztował go utratę kilku miejsc. W efekcie zakończył wyścig dopiero na 28. miejscu, co jest dla niemieckiego reprezentanta sporym rozczarowaniem. Olimpijskie złoto zdobył Szwajcar Nino Schurter.

W igrzyskach Moritz Milatz startował oczywiście na rowerze marki Kreidler, a konkretnie na modelu startowym fabrycznego zespołu – Kreidler Stud 29er Carbon 4.0 XTR. To rower z twardym zawieszeniem (hardtail), ważący zaledwie ok. 8,3 kg i stworzony do jazdy zarówno w wyścigach cross country, jak i maratonach. Geometria tego górskiego modelu, który trafi do szerokiej dystrybucji w ramach nowej kolekcji rowerów na rok 2017, zapewnia kierującemu stabilność, wysoką efektywność pedałowania oraz bardzo dobre właściwości jezdne na podjazdach i zjazdach.

Więcej informacji nt. rowerów górskich marki Kreidler z aktualnej kolekcji można znaleźć tutaj.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.