Puchar Świata UCI - Lenzerheide 2015 01

Puchar Świata UCI w Lenzerheide – Markus Bauer na 44. miejscu

W tegorocznym wyścigu w szwajcarskim Lenzerheide, gdzie w niedzielę (5 lipca br.) odbył się Puchar Świata UCI w kolarstwie górskim cross-country (XC), wystartował m.in. Markus Bauer z MTB Team Kreidler (Kreidler Werksteam). Kolarz fabrycznego zespołu Kreidlera zajął ostatecznie 44. miejsce.

Na początku reprezentant Kreidlera plasował się w okolicach 30. pozycji, po czym jednak dopadł go kryzys i spadł do szóstej dziesiątki. Podczas ostatnich okrążeń nadrobił sporo i dojechał na metę na 44. miejscu.

To nie było łatwe, ale udało mi się przełamać słabą fazę i utrzymać koncentrację. Opłaciło się i pod koniec byłem w stanie znów włączyć się do walki” – powiedział po wyścigu Markus Bauer.

Na ciężkiej trasie, pełnej krętych i krótkich podjazdów, wygrał Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing), a kolejne miejsca zajęli Nino Schurter (Scott-Odlo MTB Racing Team) oraz Ondrej Cink (Multivan Merida Biking Team).