Hafjell 2014

ZVL Kreidler Sportiva wysoko w Hafjell

Startujący w barwach ZVL Kreidler Sportiva Rafał Nogowczyk zajął 6. pozycję w norweskim Hafjell (okolice Lillehammer), gdzie 26 sierpnia 2014 r. zorganizowano wyścig Mistrzostw Świata UCI MTB Masters XCO (kat. wiekowa od 30 do 34 lat).

Wyścig wygrał Włoch Ivan Degasperi, który wyprzedził swojego rodaka Davide Gilardo oraz Hiszpana Jose Luisa Arce. A oto krótka relacja Rafała Nogowczyka:

„Bardzo ciężki wyścig, pod koniec zaczęły mnie łapać skurcze, ale musiałem atakować, żeby wywalczyć to miejsce. Trasa trochę przeschła i błoto się kleiło, było ślisko. Trochę nie udał mi się sam start – musiałem w efekcie swoje odstać w korku. Patrząc jednak na wyniki końcowe, to raczej nie miało to wpływu na miejsce. Zyskiwałem na podjazdach, niestety traciłem na płaskich sekcjach – w błocie po korzeniach, których na tej trasie było dużo. Nad tym będzie trzeba popracować… Wiadomo, że zawsze startuje się, żeby wygrać, ale obiektywnie patrząc – 6. miejsce nie jest takie złe. Więcej nie byłem w stanie najechać. Zarozumiale dodam, że z Polaków tylko Maja ma szanse na lepszy wynik”.

Zdjęcia Rafała Nogowczyka z wyścigu w Hafjell można znaleźć tutaj.