Rafał Nogowczyk - IV etap Beskidy MTB Trophy 2016 (fot. Katarzyna Serafin) FB

Rafał Nogowczyk na podium Beskidy MTB Trophy

W niedzielę (29 maja br.) odbył się ostatni etap tegorocznego wyścigu Beskidy MTB Trophy. Na dystansie Mega (42,9 km) Rafał Nogowczyk z zespołu Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team zajął 2. miejsce i tym samym w klasyfikacji generalnej uplasował się również na 2. pozycji. Etap oraz cały wyścig wygrał natomiast Dominik Grządziel (Romet Racing Team).

Na ostatnim etapie miała być walka i rzeczywiście tak było. Dominik zaatakował mocno już na pierwszym podjeździe, ale ja skasowałem ucieczkę na pierwszym zjeździe. Drugi podjazd poszliśmy bardzo mocno bez kalkulacji – wreszcie tempo jazdy było w miarę zadowalające. Na tych najbardziej stromych podjazdach nawet trochę zbliżałem się do przeciwnika, za to na tych mniej stromych niestety mi uciekał. Zjazdy starałem się jechać najszybciej, jak umiem – na odcinku z Malinowa do Malinki prędkość przekraczała 60 km/h i nie było to na końcowych płytach. Wspinaczkę pod Cieńków zaczęliśmy razem, ale niestety brakło trochę mocy na końcu. Zameczek pojechałem już trochę wolniej, bo i tak nie miało to wpływu na końcowy wynik” – relacjonuje Rafał Nogowczyk.

Ostatecznie kolarz ukończył etap na 2. pozycji, zajmując równocześnie takie samo miejsce w klasyfikacji generalnej.

Gratuluję Dominikowi i obiecuję rewanż :). Na czwartym etapie miałem ogromny doping kibiców, za co chciałbym im wszystkim serdecznie podziękować. W takich chwilach naprawdę chce się jechać dalej, pomimo zmęczenia :). Wielkie dzięki!” – dodaje zawodnik Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team.

Rafał Nogowczyk podsumował też całą tegoroczną edycję Beskidy MTB Trophy, wskazując na to, że jego forma była jednak daleka od optymalnej i brakowało mu świeżości na podjazdach.

Wyścig tak naprawdę przegrałem na ostatnim podjeździe drugiego etapu. Tam straciłem kilka minut wypracowanej wcześniej przewagi i skutki tego podjazdu prześladowały mnie przez cały trzeci etap. Ale patrząc obiektywnie na cały przebieg rywalizacji, to mój rywal był mocniejszy i wygrał zasłużenie. Cztery dni ścigania po górach dały mi dużo satysfakcji, ale dały tez mocno w kość. Teraz muszę trochę odpocząć i mam nadzieję, że forma szczytowa przyjdzie w odpowiednim momencie” – wskazuje kolarz.

Wyniki:

Beskidy MTB Trophy – etap IV (dystans Mega)
———
1. Dominik Grządziel (Romet Racing Team), czas: 02:36:36
2. Rafał Nogowczyk (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team), czas: 02:38:37
3. Grzegorz Maleszka (Finisher.pl Dachland Olsztyn),czas: 02:44:30

Beskidy MTB Trophy – klasyfikacja generalna (dystans Mega)
———
1. Dominik Grządziel (Romet Racing Team), czas: 11:03:06
2. Rafał Nogowczyk (Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team), czas: 11:08:15
3. Arkadiusz Petka (Lew Lębork),czas: 11:24:04

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.