Rafał Nogowczyk 02 - I etap Gwiazda Południa 2016 (fot. Marcin Paprocki) www

Gwiazda Południa, etap I: Rafał Nogowczyk na 3. miejscu

W czwartek (30 czerwca br.) rozpoczął się etapowy wyścig MTB – Gwiazda Południa. W pierwszym dniu rywalizacji Rafał Nogowczyk z Kreidler Fan-Sport MTB Racing Team zajął 3. miejsce w kategorii OPEN oraz 2. w swojej kategorii wiekowej. W Stryszawie – podczas indywidualnej jazdy na czas – lepsze wyniki osiągnęli jedynie Marcin Gołuszka (Bikershop Racing Team) oraz Andrey Dianov (Loyalty Point Racing Team).

Między 30 czerwca br. a 3 lipca br. startujący kolarze pokonają w sumie 150 km (przewyższenia na poziomie przeszło 5000 metrów). W tegorocznej Gwieździe Południa parę zespołową z Rafałem Nogowczykiem tworzy Marcin Paprocki z Fan-Sport Trek Bielsko-Biała, który na prologu zajął 11. miejsce w kategorii OPEN.

Prolog GP był jazdą indywidualną na czas. Mówiąc szczerze – pierwszy raz brałem udział w takiej formule zawodów i mocno obawiałem się jak mi „to” wyjdzie. Startowaliśmy z Rafałem w niewielkich odstępach czasowych – ja 16:53:30, Rafał pół minuty później, co dodatkowo mnie stresowało, bo – jak by nie było – wiedziałem, że chłopak kręci więcej W/kg ode mnie i szybko mnie skasuje. Sam start uważam za udany w moim wykonaniu. Nogi pracowały jak należy, serducho też bez zarzutu. Sama trasa również nie sprawiała problemów, a jazda na ciągłym zapaleniu płuc pozwoliła mi zakończyć rywalizację dokładnie 2 minuty za Rafałem i niespełna 3 za zwycięzcą. Mam świadomość, że to dopiero otwarcie, a moim atutem są przede wszystkim zjazdy, więc liczę na to, że 11. miejsce OPEN i 6. w MM2 uda się poprawić” – komentuje Marcin Paprocki.

Wyniki:

Gwiazda Południa – etap I
6,5 km (prolog) | 156 uczestników
———
Rafał Nogowczyk – OPEN: 3, kat.: 2, czas: 00:24:29
Marcin Paprocki – OPEN: 11, kat.: 6, czas: 00:26:29

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.