Rower miejski Kreidler Cash 1.0 Nexus 06 (mat. pras.)

Rowery miejskie – Kreidler prezentuje kolekcję 2016

W tegorocznej kolekcji rowerów niemiecka marka Kreidler wyraźnie poszerzyła ofertę modeli miejskich (city). W porównaniu do ubiegłego roku ich liczba wzrosła z 7 do 11. Większość nowych jednośladów to odświeżone i poprawione wersje serii rowerów Natural, Zaandam, Raise oraz Cash.

W kolekcji na 2016 r. Kreidler proponuje głównie udoskonalone modele rowerów miejskich znanych już z poprzednich lat.

W projektowaniu miejskich jednośladów priorytetem były oczywiście przede wszystkim komfort i funkcjonalność. Bardzo istotny jest także design – elegancki styl oraz harmonijna geometria ram rowerów, których dopełnieniem jest stonowana i nawet nieco minimalistyczna kolorystyka. W nowej kolekcji znajdziemy też propozycję bardziej przykuwającą wzrok – mowa o modelu Cash, łączącym w sobie wysoką jakość, elementy przywodzące na myśl rowery sprzed kilku dekad oraz lekką i pełną swego rodzaju entuzjazmu stylistykę” – mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Zdecydowana większość nowych rowerów oparta została na standardowych kołach o rozmiarze 28”, ale w dwóch modelach wykorzystano mniejsze koła (26”).

Wszystkie miejskie Kreidlery producent wyposażył w osprzęt Shimano Nexus. W zależności od modelu liczba biegów to 3, 7 lub 8. Te wielobiegowe piasty w przeważającej części pozbawione są hamulców – za hamowanie odpowiadają bowiem standardowe hamulce typu V-Brake. Jedynie w dwóch modelach Kreidler zdecydował się na hamulce rolkowe, które są bezpośrednio przymocowane do piasty.

Najbardziej zaawansowanym i jednocześnie najdroższym modelem city w nowej kolekcji jest Kreidler Zaandam. Jak wskazuje niemiecki producent, to rower oparty na osprzęcie Shimano Nexus (8 przełożeń) i hamulcach rolkowych. Wśród komponentów można znaleźć m.in. siodełko Selle Royal Rio, amortyzator Suntour CR-8R, światła LED (Trelock i Omega Basta) oraz opony Schwalbe Marathon.

Kreidler proponuje również kilka rowerów z serii Natural. Ofertę miejskich jednośladów uzupełniają cztery modele Raise RT, które nawiązują do tak samo nazwanej serii rowerów trekkingowych, oraz Kreidler Cash, czyli rower zaprojektowany w radosno-nostalgicznej stylistyce retro.

Ramy wszystkich modeli city wykonane zostały z wysokiej jakości aluminium – stop 6061 gwarantuje w tym przypadku optymalną wytrzymałość i sztywność. W większości tegorocznych rowerów miejskich znajdziemy też m.in. wysokiej jakości oświetlenie LED czy sprawdzone amortyzatory Suntour” – dodaje Ireneusz Miśkowiec.

Nowe Kreidlery z segmentu city dostępne są w kilku różnych rozmiarach – zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej (uniwersalnej). Waga poszczególnych rowerów wynosi z kolei od 16,9 do 18,4 kg.

Sugerowane ceny rowerów miejskich marki Kreidler z kolekcji na 2016 r. wahają się od 2 069 do 3 379 zł.

Szczegółowa specyfikacja techniczna rowerów miejskich marki Kreidler (kolekcja 2016)

Informacja prasowa: Rowery miejskie – Kreidler prezentuje kolekcję 2016 (PDF)

Galeria:

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.