EXIF_HDL_ID_1

VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB – Tomasz Dygacz blisko zwycięstwa

W sobotę (14 maja br.) odbył się VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB. Wśród startujących kolarzy znalazł się m.in. Tomasz Dygacz, reprezentant zespołu Taurus Kreidler MTB Team. Na dystansie Mega (60 km) zawodnik zajął 2. pozycję, a wygrał Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB).

Pogoda nie zapowiadała się zbyt dobrze, ale po dotarciu na miejsce przywitał nas błękit nieba i świecące słońce. Na starcie było kilku znanych zawodników, co zaowocowało dobrym sprawdzianem formy” – mówi Tomasz Dygacz.

Trasa wyścigu liczyła ok. 60 km i obejmowała 3 okrążenia. Już od samego startu mocne tempo narzucił Michał Ficek, który stosunkowo wcześnie postanowił samotnie powalczyć o zwycięstwo. Innym kolarzom pozostała rywalizacja o kolejne miejsca na podium.

Starałem się poznać rundę i przez pierwsze dwa okrążenia współpracowałem z Mikołajem Jurkowlańcem i Gracjanem Krzemińskim, a na trzeciej, gdy nadarzyła się okazja, postanowiłem spróbować powalczyć o 2. miejsce samodzielnie. Udało się! Jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca i myślę, że w przyszłym roku również wystartuję w tym maratonie” – relacjonuje kolarz zespołu Taurus Kreidler MTB Team.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.