BM w Jeleniej Górze 2015 07

Taurus Kreidler MTB Team kolejny raz na czołowych miejscach

W czasie ubiegłego weekendu kolarze zespołu Taurus Kreidler MTB Team odnieśli kilka znaczących sukcesów. W Jeleniej Górze, gdzie 21 czerwca br. odbył się kolejny Bike Maraton, najlepszy na dystansie Mega był Mateusz Zoń. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Rafał Nogowczyk, który zajął wysokie miejsce w Sulovie (Słowacja).

W Jeleniej Górze wystartowało pięciu kolarzy Taurus Kreidler MTB Team. Najlepsze miejsce zajął Mateusz Zoń, który wygrał na dystansie Mega (kategoria OPEN), pokonując dystans 59 km z czasem 2:37:16. Kolejne dwa miejsca zajęli Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Dema PWR Team) oraz Szczepan Paszek (Bikestacja.pl/KCNC).

Ta edycja była brana do klasyfikacji Pucharu Polski w Maratonach MTB, stąd wielu mocnych zawodników stawiło się na starcie. Od początku bardzo mocne tempo, jeżeli chodzi o rywalizację na dystansie MEGA, to mocniejsze tempo narzuciłem pod słynną Łopatę, gdzie na szczycie miałem kilkudziesięciosekundową przewagę nad resztą rywali. Utrzymując mocne i równe tempo, udało mi się utrzymać prowadzenie do samej mety, z czego jestem bardzo zadowolony” – komentuje Mateusz Zoń.

Wysokie miejsca na dystansie Mega zajęli również Jarosław Zieliński (15. w kat. OPEN oraz 2. w kat. M4), Roman Frankiewicz (30. w kat. OPEN oraz 4. w kat. M4) i Artur Bucki (40. w kat. OPEN oraz 6. w kat. M4). Na dystansie Mini startował Krzysztof Kuczyński (7. w kat. OPEN oraz 2. w kat. M3).

Pozostałe starty

Kolejny raz na Słowację wybrał się Rafał Nogowczyk, który w ten weekend wziął udział w wyścigu w Sulovie – ostatecznie zajął 6. miejsce w kat. Open oraz 4. w kat. M3. Tomasz Kostecki był natomiast 2. w tegorocznym Pucharze Prezydenta Gliwic w kolarstwie górskim. W Brodnicy Dariusz Szewczyk zadebiutował z kolei w zawodach z cyklu Volvo Triathlon Series.