www Bike Festival oraz Puchar Świata UCI 2017 02

Sukces podczas zawodów Bike Festival w Willingen

W zawodach Bike Festival, które odbyły się w ubiegłą niedzielę (21 maja br.) w niemieckim Willingen, wystartowało trzech kolarzy Kreidler Werksteam. Wszyscy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Na krótkim dystansie Christopher Platt wywalczył 2. miejsce. Tego samego dnia w czeskiej miejscowości Nove Mesto, gdzie rozegrany został wyścig Pucharu Świata UCI w kolarstwie górskim cross country (XCO), Moritz Milatz uplasował się na 45. pozycji.

Pozycja 45. to coś zdecydowanie poniżej moich oczekiwań. Startując z 60. miejsca, mogłem uniknąć kraksy na starcie. Byłem jednak na takiej samej pozycji po pierwszym okrążeniu. Wtedy mogłem zacząć poprawiać lokatę. Chociaż starałem się walczyć, moje ciało nie było w stanie wykrzesać z siebie odpowiedniej siły. Ostatecznie byłem 45.” – mówi Moritz Milatz.

Po starcie udało mi się znaleźć w prowadzącej grupce i starałem się od początku narzucić mocne tempo. Potem próbowałem utrzymać rytm. Niestety, nie byłem w stanie dogonić lidera. Miejsce na podium wywalczyłem dzięki sprintowi” – wskazuje Christopher Platt.

Po ciężkiej kraksie na pierwszym zjeździe straciłem kontakt z prowadzącą grupą. Ścigałem ich cały wyścig, tracąc ok. minuty i powoli zmniejszając stratę. Szkoda, ze meta pojawiła się tak szybko i zabrakło mi 20 sekund do podium. Jestem jednak zadowolony z 4. pozycji” – relacjonuje Pirmin Eisenbarth.

Rowery startowe kolarzy Kreidler Werksteam: Kreidler Stud 4.0.