Cyklokarpaty 2015 - Kluszkowce 03 (fot. Joanna Janowska)

ZVL Kreidler Sportiva wysoko w Kluszkowcach

W ostatnim wyścigu z serii Cyklokarpaty 2015, który odbył się w Kluszkowcach 16 maja br., najlepszy na dystansie Mega okazał się kolarz zespołu ZVL Kreidler Sportiva. Trasa liczyła niecałe 55 km, a przewyższenia sięgały 2100 metrów.

Mateusz Zoń (ZVL Kreidler Sportiva) linię mety pokonał z przewagą 2 minut nad Dominikiem Grządzielem (Romet MTB Team). Na podium znalazł się też Arkadiusz Krzesiński (Żbik Komańcza).

Na starcie sporo mocnych zawodników, a do tego pierwsze w tym roku góry. Po starcie mocne, równe tempo narzucili zawodnicy JBG2, po około 30 minutach zrobiło się dla mnie za szybko i musiałem odpuścić pierwszą grupę” – mówi Mateusz Zoń.

Jak relacjonuje zawodnik ZVL Kreidler Sportiva, w dalszej części jechał razem z Grządzielem. Współpraca układała się dobrze, ale obaj – przez niezbyt dobre oznaczenie trasy – zostali zmuszeni do nieplanowanego zwiedzenia okolic. Zoniowi dopiero po 2 godzinach jazdy udało się oderwać od kolarza Romet MTB Team, po czym do mety dojechał już samotnie.

Pierwsza wygrana w górach cieszy, ale wiem, że jeszcze sporo do poprawienia. Sprzęt spisywał się bez zarzutów, mogę spokojnie powiedzieć, iż jestem mile zaskoczony tym, jak sprawdza się Kreidler na każdego rodzaju trasach. Jak wiadomo, rower sam nie jeździ i ten wynik nie byłby możliwy bez klubu ZVL Kreidler Sportiva oraz moich dodatkowych sponsorów, czyli firmy EXPRESSION oraz AMP Polska” – dodaje Mateusz Zoń.

Kolejny zaplanowany start kolarzy ZVL Kreidler Sportiva to Bike Maraton w Wałbrzychu (23 maja br.). Drużynę wzmocni w tym wyścigu gościnnym startem Torsten Marx, który na co dzień jeździ w barwach MTB Team Kreidler (Kreidler Werksteam).

fot. Joanna Janowska

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.