Remik

Spinning – dobry pomysł na zgubienie zbędnych kilogramów

Spinning rowerowy (Indoor Cycling) czyli ćwiczenia na rowerze stacjonarnym, to świetny sposób na aktywność fizyczną, który sprawi, że nie tylko zaczniesz gubić zbędne kilogramy, ale również będziesz się przy tym świetnie bawić.

Spinning to zajęcia o charakterze wytrzymałościowym. Odpowiednio dobrana muzyka nadaje rytm i tempo jazdy. Do tego energiczny i charyzmatyczny instruktor i… Efekt gwarantowany.

3

Regularne treningi Spinningowe poprawiają kondycję fizyczną i wzmacniają odporność organizmu. Podczas jazdy intensywnie pracują nogi, brzuch, biodra i pośladki. Dzięki ćwiczeniom wzmocnisz mięśnie, ale także zrzucisz zbędne kilogramy i wymodelujesz sylwetkę.

Remigiusz Ciupek, instruktor Indoor Cycling, kolejny już raz opowiada o swoich zmaganiach z nadwagą. O tym, jak to się stało, że 140 kg stopniało do połowy.

Pamiętam swój „pierwszy raz”.
Zaprosił mnie mój przyjaciel Artur, który już wcześniej uczęszczał na tego typu zajęcia. Wybraliśmy się do klubu fitness w Bielsku. Piękna duża sala, ponad 30 rowerów, odpowiedni klimat, przyciemnione światła oraz „ona” – Pani Instruktor. To była Monika Kastelik, jedna z najlepszych instruktorek i trenerek fitness w mieście. Włączyła muzykę, wskoczyła na rower i zaczęły się zajęcia. Po rozgrzewce miałem już dość! A to był dopiero początek.

Rytm muzyki co chwilę się zmieniał, raz szybko raz wolno. Przy wolnym tempie dokręcaliśmy obciążenie i jazda była pod „górkę”. Na siedząco, na stojąco, tył, przód, pompki  itd.

Byłem cały mokry, a pod rowerkiem ogromna kałuża potu. To były najlepsze zajęcia fitness na jakich byłem. Nie miałem wyjścia – zakochałem się w tej formie aktywności.

Wracając do domu byłem tak wyczerpany, że usnąłem w samochodzie, ale już za dwa dni byłem znów na kolejnych zajęciach. No i zaczęło się…

Dziś sam jestem instruktorem Indoor Cycling i „zarażam” tą aktywnością tak, jak mnie kiedyś „zaraziła” Monika,
za co bardzo jej dziękuję.

Ta forma aktywności treningowej również w bardzo dużym stopniu przyczyniła się do mojej metamorfozy. Na każdych zajęciach dawałem z siebie sto procent.

Z dnia na dzień byłem coraz mocniejszy i coraz chudszy…

11

Jeśli szukasz efektywnych i dobrych zajęć fitness wybierz się na spinning rowerowy – gwarantuję Ci świetną atmosferę i świetną zabawę. Polecam każdemu!

Oczywiście jest „haczyk” – pozytywny „efekt uboczny”
– Duuużo spalonych kalorii !!!.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.