keyvisual_eco6_testsieger_pl

Rower elektryczny Kreidlera jedną z najlepszych konstrukcji na świecie

Rower elektryczny Kreidler Vitality Eco 6 to obecnie jeden z trzech najlepszych rowerów tego typu dostępnych na rynku i równocześnie najlepszy rower z hamulcem nożnym – wynika z testów przeprowadzonych przez niemiecką Państwową Fundację Konsumencką Stiftung Warentest. Tym samym Kreidler został uznany za jednego z najlepszych producentów e-rowerów.

W teście, którego wyniki opublikowano pod koniec lipca, modelowi Vitality Eco 6 przyznano ocenę „dobry” (2,3 pkt), co pozwoliło mu zająć miejsce na zwycięskim podium. Rower uznano za najlepszy wśród wszystkich e-rowerów z hamulcem nożnym. Testerzy z Fundacji Warentest stwierdzili że „jego mocnymi stronami są obsługa, bezpieczeństwo i wytrzymałość”. Wśród największych pozytywów wymieniono m.in. maksymalną dopuszczalną masę całkowitą (140 kg), komfortowy system zmiany biegów oraz krótki czas potrzebny na naładowanie baterii.

Warto zaznaczyć, iż Vitality Eco 6 wyposażony jest w system wspomagania elektrycznego marki Bosch (seria Active Line; bateria o mocy 400 Wh).

Poprzednio Fundacja Warentest wyróżniła inny rower elektryczny marki Kreidler – 8-biegowy Vitality Elite Shimano Alfine, który zwyciężył w teście z roku 2011. Przyznane przez tą fundację wyróżnienia są tym bardziej znaczące, że rynek niemiecki jest największym rynkiem e-rowerowym na kontynencie, a w Niemczech dostępne są rowery elektryczne wszystkich najważniejszych producentów.

Już wcześniej rowery sygnowane czerwono-białym logo pozytywnie wypadały zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych testach. To prestiżowe wyróżnienie wyraźnie potwierdza, że obrana przez Kreidlera droga – dbałość o jakość – ma sens. Dlatego też ściśle współpracujemy z producentami poszczególnych komponentów (m.in. Magura, Bosch, Humpert, Shimano i Schwalbe), którzy prezentują podobne podejście” – mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Fundacja Warentest jest niezależnym instytutem, założonym przez niemieckie władze w 1964 r. Jego zadaniem jest przeprowadzanie porównawczych testów produktów oraz usług i zwiększanie przejrzystości rynku konsumenckiego. Testy produktów prowadzone są przy użyciu metod naukowych – w niezależnych laboratoriach na całym świecie.

Szczegółowe informacje nt. modelu Kreidler Vitality Eco 6 można znaleźć tutaj.

Podziel się

Zapisz się do naszego newslettera

Pozytywnie zakręcony?

Skorzystaj z naszego powiadamiacza

W myśl naszego hasła |dalej naprzód| możemy razem przeżyć super przygody. Zapisz się do powiadamiacza.
Będziemy infomować cię o:

  • konkursach, imprezach, wyprawach ...
  • ciekawych wydarzeniach KREIDLER,
  • jazdach testowych,
  • innych niespodziankach dla pozytywnie zakręconych.